Iranian Agriculture News Agency

در روز روستا با عنوان «نخبگان روستایی، ظرفیت پنهان توسعه پایدار روستایی»

سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایری کشور برای یکپارچه‌سازی منابع آماری در این حوزه هم زمان با روز ملی روستا و عشایر به بهره‌برداری رسید.

سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایری کشور راه‌اندازی شد

سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایری کشور برای یکپارچه‌سازی منابع آماری در این حوزه هم زمان با روز ملی روستا و عشایر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایانا، چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر، امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، وزرای اقتصادی مرتبط با حوزه روستا و وزیر آموزش پرورش آغاز شد.

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و محمد شریعتمداری بر اساس برنامه اعلان شده قبلی سخنرانی خواهد داشت.

در این مراسم سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایری کشور برای یکپارچه‌سازی منابع آماری در این حوزه هم زمان با روز ملی روستا و عشایر به بهره‌برداری رسید.

بر این اساس کشاورزان و روستائیان و مسولان کشور می‌توانند برای فعالیت‌های خود از اطلاعات این سامانه برای فعالت خود و برنامه ریزی های اقتصادی بهره گیرند.

این همایش همه ساله با هدف توجه به ظرفیت‌های روستایی در زمینه اشتغال، رشد اقتصادی و تلاش برای رفع نیازهای این بخش برگزار می شود.
در این دوره از همایش روز روستا 1450 نفر از روستاییان از استان های مختلف کشور به همراه شرکت کنندگانی از حدود 430 شهرستان حضور دارند.

در ابتدای این همایش، معاون اول رئیس جمهوری از سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی به عشایر رونمایی کرد.
در این همایش قرار است منتخبانی از جامعه روستایی و عشایر کشور به بیان مشکلات این قشر در حوزه های مختلف از جمله آموزش و پرورش، سلامت و بهداشت، تعاون و اشتغال بپردازند.
«نخبگان روستایی، ظرفیت پنهان توسعه پایدار روستایی» عنوان چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر است.
شورای فرهنگ عمومی کشور در سال 93 روز پانزدهم مهر ماه را با هدف ارج نهادن به روستاییان و فرهنگ روستایی، به عنوان «روز ملی روستا» نامگذاری کرد.
همایش روز ملی روستا همه ساله به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید