Iranian Agriculture News Agency

همزمان با نخستین رو از هفته دفاع مقدس؛

همزمان با نخستین رو از هفته دفاع مقدس، وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مدیران و کارکنان این وزارت با حضور در گلزار شهدای بهشت‌زهرا (س) با آرمان‌های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدای گران‌قدر حماسه دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند

به گزارش خبرنگار ایانا، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به همراه نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران و کارکنان این وزارت با حضور در گلزار شهدای بهشت‌زهرا (س) و مزار مطهر سردار سرلشگر شهید عبدالحسین ناجیان با آرمان‌های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدای گران‌قدر حماسه دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

1601

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا و جانبازان با اشاره به خلق حماسه تاریخی و درخشان این عزیزان در جنگ تحمیلی، گفت: با آغاز جنگ تحمیلی و شرایط ایجاد شده توسط استکبار جهانی، شهدا برای کشورمان حماسه آفریدند.

وی با اشاره به آیات سوره مائده و شباهت عظمت حادثه عاشورا و هشت سال دفاع مقدس، گفت: ایثار و شهادت در دوران 8 سال دفاع مقدس حقیقتاً یک بخش نورانی، پرارج و قهرمانانه در تاریخ ایران است و نباید بگذاریم این قطعه درخشان فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر بازگو کردن درس های دفاع مقدس به عنوان قطعه ای ارزشمند تاریخ اسلام، بیان کرد: وظیفه‌ ما در مقابل شهدا و ایثارگران، پیاده کردن درس‌های دفاع مقدس در زندگی‌مان است.

1604

فریدون عباسی دوانی نماینده حوزه انتخابیه کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی و از فرماندهان پشتیبانی جنگ جهاد نیز در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از دوران 8 ساله دفاع مقدس، گفت: در کشور زندگی میکنیم که با گذشت بیش از 40سال از پیروزی انقلاب همواره با ناملایمت هایی رو به رو بوده است.

وی ادامه داد:  امروز که مناسبات جدید جهانی در حال شکل‌گیری است به پشتوانه فداکاری‌هایی همچون دفاع مقدس، کشورمان به‌عنوان یک قدرت جهانی نوظهور خود را نشان داده است.

عباسی ادامه داد: کشورمان با زیربنای علم و فناوری که مؤلفه‌های اصلی تولید ثروت و دفاع از کشور است و همچنین استفاده از حوزه عدالت و هنر  پایه تمدن اسلامی را در سال‌های آتی ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در دوره جنگ تحمیلی، جهادگران در عین رزمندگی، با ایجاد ستاد بازسازی در شهرستان‌ها به بازسازی شهرها نیز مشغول بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید