Iranian Agriculture News Agency

در ادامه سفر وزیر جهاد کشاورزی به مسکو مطرح شد:

در دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران و رییس آکادمی کشاورزی وابسته به وزارت کشاورزی روسیه، دو طرف برای همکاری در زمینه های علمی به ویژه کشاورزی اعلام آمادگی کردند.

همکاری ایران و روسیه در زمینه تحقیقات کشاورزی

به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «ولادیمیر تراکناسچی» رییس آکادمی کشاورزی وابسته به وزارت کشاورزی روسیه امروز جمعه در دیدار با کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ایران از این مرکز علمی کشاورزی در مسکو، خواستار انعقاد قرارداد همکاری یا دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ایران شد.

وی افزود: ما خواستار انعقاد قراداد همکاری بین ایران و روسیه در زمینه های علمی به خصوص کشاورزی برای صدها سال هستیم.

تراکناسچی با بیان اینکه صدها موسسه آموزشی در روسیه در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی کشاورزی فعالیت دارند، تصریح کرد: ایجاد زمینه همکاری با ایران می تواند منجر به بهبود فعالیت های مثمر ثمر شود.

وی گفت: سفر هیات کشاورزی ایران می تواند زمینه ساز این همکاری ها شود.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان نیز در این دیدار، اظهار داشت: جهاد کشاورزی ایران یک تفاهم‌نامه با موسسه آموزشی کشاورزی سن پترزبورگ دارد و برای انعقاد همکاری با این دانشگاه نیز آمادگی داریم و زمینه برای انعقاد یک قرارداد همکاری کاملا فراهم است.

وی افزود که زمینه های پژوهشی و علمی بین ایران و روسیه وجود دارد  و مهم شروع کار است که امیدواریم در این سفر زمینه آن فراهم شود.

وزیر جهاد کشاورزی به موسسات پژوهشی و علمی ایران اشاره کرد و گفت: موسسات تحقیقاتی ایران قدمت زیادی در فعالیت‌های علمی دارند.

هیات ایرانی همچنین از واحدهای تحقیقاتی و فناوری و همچنین موزه خاک این دانشگاه بازدید کردند.

وزیر جهاد کشاورزی ایران به همراه‌ معاونان خود روز پنجشنبه برای سفری دو روزه در مسکو حضور یافتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید