Iranian Agriculture News Agency

مویدی:

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به رونمایی از سامانه طرح کارورزی دانشجویان رشته کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: این مهم برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش کشاورزی و بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی انجام شده است.

سامانه طرح کارورزی دانشجویان رشته کشاورزی و منابع طبیعی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار ایانا، علی اکبر مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم رونمایی از سامانه و شروع به کار طرح کارورزی دانشجویان رشته کشاورزی و منابع طبیعی، اظهار کرد: بر اساس ماده ۲۳ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، تفاهمنامه‌ای مابین وزیر جهاد کشاورزی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۹۸ با هدف ایجاد هماهنگی دانشگاه و سازمان آموزش، ترویج کشاورزی منعقد شده است.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: این امر برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش کشاورزی و بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی انجام شده است.

مویدی با اشاره به آغاز به کار سامانه کارورزی دانشجویان منابع طبیعی و کشاورزی، گفت: تاکنون در بخش دولتی ۲۶ مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی ظرفیت خود را برای این موضوع اعلام کرده‌اند که قادرند در سال تحصیلی ۵۸۰۰ نفر دانشجو را پذیرا باشند.

 وی با اشاره به این که سعی شده تا از ظرفیت‌های بخش غیر دولتی نیز برای این طرح استفاده شود، گفت: با مجمع ملی خبرگان کشاورزی در این خصوص جلساتی برگزار شده و در نهایت مجمع ملی خبرگان که بالغ بر ۷۰ هزار نفر از کشاورزان نمونه ملی و استانی آن را تشکیل می‌دهند، اعلام آمادگی کردند تا همکاری‌های لازم در این خصوص را داشته باشند.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم تا کارورزی دانشجویان در بخش غیر دولتی انجام شود، افزود: کشاورزان عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی پیشرو، نخبه و با عملکرد بالا در تولید محصولات کشاورزی هستند که به شدت علاقه مند به کمک به نسل جوان در این بخش هستند.

مویدی در پایان گفت: کاروزی دانش‌آموختگان کشاورزی و منابع طبیعی در بخش خصوصی کمک می‌کند تا دانشجویانی که در این مسیر فارغ‌التحصیل می‌شوند و کارایی لازم را دارند توسط بخش خصوصی جذب شوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید