Iranian Agriculture News Agency

کمیته همکاری وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و جهاد کشاورزی تصویب کرد؛

کمیته همکاری وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و جهاد کشاورزی، افزایش تعداد هنرستان‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از 24 هنرستان به 40 هنرستان در سال 1400 را تصویب کرد.

افزایش 3 برابری هنرستان‌های کشاورزی به 40 هنرستان در سال 1400

به گزارش ایانا و به نقل از وزارت آموزش‌وپرورش، نشست تخصصی توسعه و تقویت آموزش‌های مهارتی در زمینه کشاورزی، با حضور معاونان آموزش متوسطه وزیر و معاون آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در سالن جلسات معاونت برگزار و افزایش تعداد هنرستان‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از 24 هنرستان به 40 هنرستان در سال 1400 از مصوبات این کمیته مشترک بود.

شایان‌ذکر است؛ تعاملات سازنده بین دو دستگاه، ضرورت توجه به امنیت غذایی کشور، تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش کشاورزی، مشارکت و همکاری در طرح تربیت کشاورزان آینده و طرح جامع آموزش کشاورزی و همچنین، پیش‌بینی افزایش این ظرفیت هنرستان‌های مذکور تا 40 واحد در سال‌های آتی ازجمله بحث‌های مطرح‌شده در این نشست مشترک بود.

گفتنی است؛ از مجموع 160 رشته کاردانش،33 رشته در زمینه کشاورزی است و اولویت برخورداری از تسهیلات فنی و اعتباری به فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های کشاورزی از دیگر مشوق‌های وزارت جهاد به هنرجویان است.

همچنین هنرستان های کشاورزی وابسته به وزارت جهادکشاورزی از 8 به 24 هنرستان در سال 1399 رسیده است که بر اساس مصوبه کمیته در سال 1400 به 40 هنرستان افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید