Iranian Agriculture News Agency

مویدی:

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: همایش روز زن روستایی، دوشنبه 28 مهر ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 همایش روز زن روستایی 28 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود

علی اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در گفتگو  با خبرنگار ایانا، با اشاره به روز  زنان روستایی ضمن تبریک این مناسبت، گفت: جایگاه زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار و امنیت غذایی کشور بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: این روز فرصتی است تا توانمندی‌ها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار کشور بیش از هر زمانی دیده شود.

مویدی ادامه داد: این روز همچنین فرصتی است تا یادآور این مهم باشیم که مسئولان کشور در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقش مهم و اساسی کشاورزی خانوادگی، اشتغال و حمایت از بازار محصولات زنان روستایی و عشایری را پررنگ‌تر در نظر بگیرند.

مویدی با بیان اینکه در سه سال گذشته به مناسبت روز جهانی زن روستایی مراسمی با حضور جمعی از مقامات ارشد دولتی و زنان موفق تولیدکننده روستایی و عشایری برگزار شده است، خاطرنشان کرد: امسال نیز به همین مناسبت، همایش روز زن روستایی دوشنبه 28 مهر ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اذعان کرد: افراد می‌توانند از طریق آدرس همایش : https://bit.ly/2VPSRG7 به صورت مجازی در این همایش، حضور یابند.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در پایان با تاکید بر اینکه زنان روستایی با وجود دسترسی محدود به منابع تولیدی، نیمی از تولید غذا و نیروی محرک کار کشاورزی جهان را به واسطه وظایف مهم در کشاورزی خانوادگی بر عهده دارند، گفت: زنان روستایی و عشایری به دلیل آگاهی و آموزش های لازم در زمینه تولید محصول سالم و به تبع آن، افزایش سهم صادرات کشور در بازارهای جهانی، تاثیر چشمگیری در رونق کسب وکار، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و در نتیجه توسعه  روستا و کشور دارند.

 

 
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید