Iranian Agriculture News Agency

عبداللهی خواستار شد:

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به موضوع تبصره ۲ ماده ماده ۷۲ قانون بخش تعاونی اقتصاد، حمایت حمایت یکسان از اتحادیه های موضوع این ماده را خواستار شد.

حمایت یکسان وزارت جهاد کشاورزی از اتحادیه‌ها

به گزارش خبرنگار ایانا، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی و معاونین این وزارت خانه  اظهار کرد: بخش تعاون دومین رکن اقتصاد است که در اصل ۴۴ قانون بر فعالیت آن در حوزه های مختلف تصریح شده است.

وی ادامه داد: تعاونی ها در تمام بخش های مختلف کشاورزی اعم از زراعت، باغداری، دام و طیور و شیلات و آبزیان حضور فعال دارند.

وی گفت: بیش از ۹۰ درصد تولیدات کشاورزی در بخش تعاون است و در حوزه تولید مرغ ۳۵ درصد و در بخش ماهی و شیلات بالای ۸۰ درصد تولیدات در بخش تعاون انجام می شود.

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به موضوع تبصره ۲ ماده ماده ۷۲ قانون بخش تعاونی اقتصاد، حمایت حمایت یکسان از اتحادیه های موضوع این ماده را خواستار شد.

عبداللهی ابراز داشت: تعاونی‌های زیرمجموعه یا تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی مزایایی دارند که سایر تعاونی ها محروم از آن هستند.

وی در ادامه حمایت وزارت جهاد کشاورزی را در خصوص ساماندهی تشکل‌ها برابر ماده ۵ قانون بهبود مستمر که از وظایف اتاق‌هاست را خواستار شد.

عبداللهی با تاکید بر اهمیت نقش تعاون در حوزه کشاورزی اذعان داشت: اگر به بخش کشاورزی توجه شود این بخش می تواند در دو جهت تامین نیاز مردم و کمک به رشد اقتصادی کشور مفید باشد و  بخش تعاون این ظرفیت را دارد که در راستای رشد اقتصادی کشور گام های موثری بردارد.

در ادامه این نشست، ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران اظهار کرد: از مهمترین مسائل در بخش کشاورزی تأمین، تخصیص و توزیع بهسنه نهاده‌های کشاورزی است.

وی افزود: با وجود اینکه نهاده‌های دامی با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود اما تنها بخشی از نهاده‌ها از مراجع رسمی تأمین می‌شود و مابقی در بازار آزاد و با قیمت بسیار بالاتر تهیه می‌شود.

قاسمی با اشاره به عدم تشکیل صندوق‌های حمایت از سرمایه‌گذاری در برخی زیر بخش‌های کشاورزی گفت:‌ این صندوق‌ها در زیر بخش‌هایی مانند شیلات، گل و گیاه و پسته مغفول مانده و به بهانه نبود بودجه از تشکیل آن صرفه نظر شده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید