Iranian Agriculture News Agency

کشور جمهوری اسلامی ایران، سرزمین مادران شهیدان و زنان عزتمند و با بصیرت و اصیلی است، که قرن ها از حجاب و عفت و پاکدامنی به عنوان میراث ملی و حکم اسلامی دفاع کرده اند.

حجاب میراث ملی و حکم اسلامی ماست

به گزارش ایانا، متن بیانیه حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، نماینده معزز ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت آغاز بزرگداشت هفته عفاف و حجاب به شرح ذلیل است :

قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِک أَزْکی لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یصْنَعُونَ* وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا... وَتُوبُوا إِلَی اللَّهِ جَمِیعًا أَیهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکمْ تُفْلِحُونَ
«به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ زیرا خدا به آنچه می‌کنند، آگاه است و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمی]فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زینت خود را مگر مقداری که [طبیعتاً]پیداست [در برابر کسی]آشکار نکنند ... و [شما]ای مؤمنان! همگی به سوی خدا بازگردید تا رستگار شوید» (سوره نور، آیات ۳۰و ۳۱)
بیست و یکم تیرماه سال ۱۳۱۴یادآور روزی است که طاغوتیان به پشتوانه مستکبران علیه عفاف و حجاب زنان مسلمان ایرانی هجوم بردند و از سوی دیگر یادآور حماسه‌ای دیگر از ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه‌ها و هجمه‌ها به کیان فرهنگ اسلامی مردم ایران در ترویج بی‌بندوباری اخلاقی و اباحه‌گری است.
عفاف و حجاب، پرچم مبارزه با تهاجم فرهنگی و مایه کرامت، عزت، شخصیت و آزادی زنان است. در دنیای امروز که جامعه بشری در حوزه فرهنگی با مخاطرات جدی روبرو شده است ملت ها می توانند از این مخاطره محفوظ مانده و یا جان سالم به در ببرند که با اتکا به داشته های فرهنگی و معنوی خود، بتوانند اعتقادات بومی را حفظ کرده و برای نسل جوان ترویج کنند.
اینک پرچمداران تهاجم فرهنگی غرب علیه دژ مستحکم عفاف یعنی پوشش اسلامی دختران و زنان ما را آماج تبلیغات شوم خود قرار داده اند و استعمار جهانی با همه توان و قوای خود درصدد بی‌رنگ کردن ارزش‌های اسلامی و هویت دینی زنان و مردان، از جمله خدشه در بحث عفاف و حجاب و منافی نشان دادن آن با بحث آزادی، زیبا و جذاب نشان دادن مظاهر بی‌عفتی، بی‌بندوباری ، سست کردن بنیان‌های خانواده و روابط سالم بین زن و مرد است. ، بر ماست که در تحکیم و تقویت سنگر (حیا،عفاف و حجاب) بکوشیم و زنان و دختران آراسته به علم حیا، عفاف و حجاب تربیت کنیم تا پایه های فکری و عقیدتی خویش را استوار سازند و تحت هیچ شرایطی از آن سنگر فاصله نگیرند و شکوه و عظمت خویش را از دست ندهند.
در واقع، دشمنان به وضوح دریافته‌اند که سلاح قدرتمند اسلام، سلامت جوامع اسلامی است که از طریق رعایت حجاب و عفاف به دست می‌آید و کلید رمز موفقیت و پیروزی خود را در جنگ نرم بی‌غفلتی، بی‌تفاوتی، ساده‌انگاری و سستی در پوشش و حفظ پاکدامنی زنان و مردان می‌دانند؛ لذا حجاب یکی از اهداف جدی و مهم است که دشمن در جنگ نرم به شدت برعلیه آن اقدام می‌کند تا به اهدافش که فروپاشی اسلام و نظام اسلامی است، دست یابد.
بنابراین، امروز وظیفه مردم و مسئولان این است که به تبعیت از دستورات راهگشای اسلام ناب محمدی و پیشوایان دینی و به تأسی از اسوه و الگوی زنان جهان، حضرت زهرا (سلام الله علیها) و نیز به پیروی از امام خمینی (رحمه الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، پویش عفاف و حجاب و نهضت بیداری در این زمینه در سطح جامعه به راه اندازد و به دشمنان اسلام نشان دهند که حجاب و عفاف نه تنها باعث حصر و مهجوریت زنان مسلمان ایرانی در خانه نیست؛ بلکه باعث حضور آنها در صحنه‌های مهم سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود.
مجموعه جهاد کشاورزی یک نهاد انقلابی و ارزشی است، بطوریکه در خصوص رعایت فرهنگ عفاف و حجاب و سلامت اداری در بین دستگاه ها از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است، امیدواریم در سال جدید نیز با عمل به فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و اجرای هرچه بهتر احکام و شعائر اسلامی در تمامی ابعاد فرهنگی و دینی و ترویج معیارها و ارزشهای عفاف و حجاب بیش از گذشته در این وزارتخانه شاهد کسب رتبه های برتر و موفقیتهای بیشتر باشیم.
در خاتمه؛ هفته بزرگداشت عفاف و حجاب (۲۱ لغایت ۲۷ تیر ماه) را در کشور جمهوری اسلامی ایران، سرزمین مادران شهیدان و زنان عزتمند و با بصیرت و اصیلی که قرن ها از حجاب و عفت و پاکدامنی به عنوان میراث ملی و حکم اسلامی دفاع کرده اند، گرامی می‌داریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید