Iranian Agriculture News Agency

بازرگان پیش بینی کرد:

رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی با اشاره به تشکیل کمیته سه جانبه برای تولید داخلی بذر هیبرید، پیش بینی کرد: با برنامه‌های در نظر گرفته شده ظرف سه سال آینده 20 درصد این بذر در داخل کشور تولید شود.

تولید 20 درصد بذر هیبرید در داخل طی سه سال آینده

به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز بازرگان اظهار داشت: پرداخت صدا و سیما به موضوع بذر هیبرید موضوع مثبتی است و گزارشی که در این خصوص از بخش‌های خبری صدا و سیما پخش شد بسیار خوب بود و اگر شرکتی در راه تولید مشکلات مشابه نمونه‌ای که در گزارش آمده بود داشته باشد می‌تواند با مراجعه به روابط عمومی سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی موضوع را با ما در میان بگذارد و قول می‌دهیم با تمهیداتی که در نظر گرفته شده مشکلات تولید این شرکت‌ها را برطرف کنیم.

وی گفت: از ابتدای سال کمیته مشترکی متشکل از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت علوم و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل مسیر تولید بذر هیبرید شکل گرفته است.

کامبیز بازرگان اظهار داشت: اعطای وام کم بهره، حمایت‌های آموزشی و پاسخگویی به سایر نیاز‌های شرکت‌هایی که وارد تولید بذر هیبرید می‌شوند از وظایف این کمیته است تا با حمایت از تولید داخلی بتوانیم از وابستگی به واردات بذر بکاهیم.

رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی ادامه داد: در حال حاضر به ۱۸ شرکت مجوز ورود به تولید بذر هیبربد داده شده و انتظار می‌رود این شرکت‌ها بزودی وارد فرآیند تولید شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تولید داخلی بذر‌های هیبرید موضوع بسیار مهمی است و انتظار می‌رود با برنامه‌های در نظر گرفته شده ظرف سه سال آینده 20 درصد این بذر در داخل کشور تولید شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید