Iranian Agriculture News Agency

خاوازی اعلام کرد:

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: این سازمان در زمینه کمک به تشخیص و ساخت واکسن ویروس کرونا با تمام قدرت و شدت و به عنوان یک بازوی قوی و کارآمد در کنار وزارت بهداشت خواهد بود.

آمادگی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای همکاری در زمینه تشخیص و ساخت واکسن ویروس کرونا

به گزارش ایانا، دکتر کاظم خاوازی در جلسه همفکری به منظور بسیج امکانات سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای مقابله با بیماری کووید - 19 (ویروس کرونا) که در محل این سازمان تشکیل شد، به شکل گیری فصل مشترک جدید از همکاری‌های دوجانبه بین این سازمان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با  ویروس کرونا در کشور، اشاره و از آن به عنوان یک مسئولیت اجتماعی خیلی سنگین برای سازمان یاد  کرد.

وی از پژوهشگاه، پژوهشکده ها و موسسات تحقیقاتی مرتبط به ویژه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی خواست تا نسبت به بررسی و اعلام زمینه‌های همکاری مشترک بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کنند.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: این سازمان در زمینه کمک به تشخیص و ساخت واکسن ویروس کرونا با تمام قدرت و شدت و به عنوان یک بازوی قوی و کارآمد در کنار وزارت بهداشت خواهد بود.

دکتر خاوازی همچنین در این جلسه، نحوه تعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با وزارت بهداشت را مورد توجه خاص قرار داد و از رئیس این موسسه خواست تا در ارسال مکاتبات مربوط به وزارتخانه های ذیربط تعجیل کند.

وی در موضوع همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که با توجه به وجود آزمایشگاه‌های مجهز و متخصصان عالم و باتجربه ویروس شناس در موسسه رازی، امکان انجام تحقیقات در مورد ویروس کرونا در حوزه تولید کیت‌های تشخیصی و انجام مطالعات پاتوبیولوژی ویروس، امکان‌سنجی تولید واکسن و مطالعات استفاده از سرم‌های افراد بهبودیافته برای مبتلایانی که وضعیت وخیم دارند، میسر است.

دکتر خاوازی گفت: توانمندی تولید کیت‌های تشخیصی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با همکاری موسسه رازی نیز وجود دارد.

وی تعجیل در این امر مهم با مدیریت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را از برنامه های مهم سازمان اعلام کرد و از روسای موسسات و پژوهشگاه مرتبط خواست تا در تدوین دستورالعملی در این زمینه با هماهنگی حوزه‌های موثر وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.

دکتر خاوازی با اشاره به این که آمادگی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به صورت کتبی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام شده است، تاکید کرد: در صورت موافقت این وزارتخانه، موسسه رازی و پژوهشگاه های مرتبط به صورت کامل آماده ارائه توانمندی و امکانات خود در خصوص این ویروس تنفسی خواهند بود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید