Iranian Agriculture News Agency

قندالی اعلام کرد:

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: امسال ۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای یارانه حمل سوخت و آرد به مناطق عشایری اختصاص یافته است.

اختصاص 62 میلیارد تومان یارانه حمل سوخت و آرد به عشایر

به گزارش ایانا، کرمعلی قندالی در جلسه ویدئو کنفرانس مدیران ستاد و استانی سازمان امور عشایر ایران با اعلام این مطلب افزود: باید سازوکار لازم اندیشیده شود تا این یارانه به کسانی که حقشان است برسد و اجحافی در حق کسی پیش نیاید.

وی اظهار داشت: موضوع مالیات بر ارزش افزوده در قانون کاملا مشخص است و معیار و مرجع ما در این خصوص نیز اعلام اداره کل امور مالیاتی استان‌ها است.

قندالی تاکید کرد: مدیران امور عشایر استان‌ها مسئول پیگیری سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده هستند و باید حداکثر استفاده را از این فرصت انجام دهند تا حقی از عشایر ضایع نشود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به پلاک‌گذاری دام، گفت: پلاک‌گذاری دام عشایر باید با جدیت پیگیری و اگر چالشی هم در خصوص کمبود پلاک وجود دارد باید برطرف شود.

وی گفت: مصرف علوفه خام هدر دادن منابع است بنابراین باید اصلاح روش تغذیه دام به روش علمی در دستور کار مدیران امور عشایر استان‌ها قرار گیرد.

قندالی افزود: خوشبختانه امسال با کمکی که دولت و وزارتخانه کردند در حوزه تامین نهاده مشکلی وجود ندارد و تقاضایی از استان‌ها در این خصوص نداریم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که ممکن است در یکی دو ماهه آینده با مشکل تراکم عرضه دام مواجه شویم، گفت: بعید نیست در اسفند ماه به دلیل تراکم دام، قیمت گوشت به ۶۰ هزار تومان برسد لذا باید واردات دام را مدیریت کنیم تا توازن و تنظیم در بازار اتفاق بیفتد و عشایر به عنوان تولید کننده دام ضرر نکنند.

وی با اشاره به این که در سال‌های اخیر در حوزه‌های آموزش، بهداشت و فرهنگ عشایر مصوبات خوبی در شورای عالی عشایر و هیات دولت به تصویب رسیده، افزود: خوشبختانه در حوزه بهداشت اقدامات خوبی در خصوص راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایری اتفاق افتاده است.

قندالی در پایان از همکاران وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌ها که امکان برقراری ارتباط از طریق ویدئو کنفرانس را فراهم کردند، قدردانی کرد و افزود: امیدواریم برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها این فضا در خود سازمان امور عشایر فراهم شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید