Iranian Agriculture News Agency

خاوازی اعلام کرد:

۱ هزار صندوق خرد روستایی تشکیل می شود

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در ایران سهم زنان در اشتغال بخش کشاورزی ۱۱ درصد و در دنیا ۴۰ درصد است.

سهم 11 درصدی زنان از اشتغال بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در حاشیه همایش ملی صندوق های خرد محلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایران سهم زنان در اشتغال بخش کشاورزی ۱۱ درصد و در دنیا ۴۰ درصد است و امروز با تفاهم نامه ای که برای تشکیل هزار صندوق خرد روستایی منعقد شد، این سهم افزایش خواهد یافت. 

خاوازی اضافه کرد: چرا که هر صندوق تقریبا ۳۰ عضو دارد که این اعضا می توانند در بخش های مختلف آموزش ببینند و تسهیلات دریافت کنند و بر مبنای این هدف تاکنون وزارت جهاد کشاورزی ۳ هزار مربی در روستاها پرورش داده است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه سازمان ملل سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۹ را کشاورزی خانواده نامگذاری کرده، گفت: روز ۲۳ مهر نیز به عنوان زنان روستایی و عشایری نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: آموزش زنان روستایی و تأمین تسهیلات خرد از برنامه هایی بوده که در سال های اخیر در دستور کار ما قرار داشته، به همین دلیل بعد از اینکه هسته اولیه صندوق های خرد روستایی تشکیل شد، سایر بخش ها مثل صندوق کارآفرینی امید به این طرح پیوستند و ۱۸۰۰ صندوق خرد روستایی شکل گرفت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید