Iranian Agriculture News Agency

فروزنده عنوان کرد:

مشاور رئیس جمهور و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمانی که کشور دچار مشکل می شود همه می گویند مانند دوران دفاع مقدس پیروز می شویم اما این نکته وجود دارد که باید مانند دوران دفاع مقدس آمادگی کامل داشته باشیم تا بتوانیم بر شرایط تحریم و جنگ اقتصادی غلبه کنیم.

برخورداری از آمادگی دوران دفاع مقدس راهکار غلبه بر جنگ اقتصادی

به گزارش خبرنگار ایانا، محمد فروزنده مشاور رئیس جمهور و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد اظهار کرد: نتایجی که در جنگ به دست آمده از ابتدا غیرقابل پیش بینی بود و نسبت به دستاوردهای چند قرن گذشته کشور غیرممکن به نظر می رسید.

وی افزود: ما توانستیم نظام و انقلاب را حفظ کنیم و دستاوردهای آن را گسترش دهیم و به عنوان یک قدرت در منطقه نفوذ کنیم و افکارمان به عنوان نماد برای افرادی که به دنبال زندگی سالم و اسلامی می گردند، الگو قرار گرفت.

فروزنده ادامه داد: جنگ با همه خوبی هایی که داشت امروز در چرایی شروع، چرایی انجام و چرایی ادامه، همچنین پایانش سوال ایجاد شده و این سوال برای افرادی است که هیچ از خودگذشتگی در طول ایام جنگ نداشتند.

وی تصریح کرد: زمانی که کشور دچار مشکل می شود همه می گویند مانند دوران دفاع مقدس پیروز می شویم اما این نکته وجود دارد که باید مانند دوران دفاع مقدس آمادگی کامل داشته باشیم تا بتوانیم بر شرایط تحریم و جنگ اقتصادی غلبه کنیم.

مانند دوران جنگ و دفاع مقدس هم با شرایط تحریم بجنگیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام در رابطه با تحریم‌ها عنوان کرد: پس از جنگ دوباره دچار تحریم شدیم که این بار فشار بیشتر شده و جنگ اقتصادی ایجاد شده که فشار آن بر جامعه از جنگ تحمیلی بیشتر است.

وی با بیان این که در دوران دفاع مقدس، اقتصاد، جنگ را پشتیبانی می کرد اما این بار جنگ بر خود اقتصاد وارد شده است، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، اعتقاد به حفظ نظام کشور وجود داشت و جوانانی که از جنگ و تاکتیک سررشته‌ای نداشتند در کنار متخصصین جنگ توانستند به خوبی عمل کنند و با صداقتی که از خود نشان دادند، اعتماد امام خمینی (ره) را دریافت کردند و سپاه، بسیج و جهاد ثمره این اعتماد است.

مشاور رئیس جمهور تأکید کرد: اعتماد امام راحل به ارتش باعث شد نیروهایی با ارزش از جامعه ارتش بیرون بیایند و افرادی همچون شهید سپهبد صیاد شیرازی پا به عرصه بگذارند.

وی افزود: اعتماد مرحوم آیت الله هاشمی به مهندسان جهادی باعث ایجاد پل بعثت شد که این پل تبدیل به یک اثر تاریخی برای کشور شده است اما هرچه به پایان جنگ نزدیک شدیم اعتماد کمتر، سوال بیشتر و موفقیت کمتر شد.

فروزنده خاطرنشان کرد: امروز در یک تحریم سنگین قرار داریم و نیاز به ریسک در مورد مدیران مشاهده می شود، این ریسک گاهی بیش از ۵۰ درصد امکان اشتباه دارد اما برای حیات کشور لازم است.

وی افزود: تمام تصمیمات امروز می تواند مورد اشکال و سوال قرار گیرد اما همه مسیرها بسته است و برای باز کردن مسیر نیاز به ریسک و توکل به خدا داریم.

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: جهاد سازندگی نماد شجاعت، صمیمیت، صداقت و اعتماد به تصمیمات بزرگ و سازنده بود.

وی با اشاره به عملکرد جهاد نصر عنوان کرد: امروز هم در سیل خوزستان یکی از نقاط اتکا، جهاد نصر است و می توان مانند دوران جنگ آن را برای عملیات ها فرستاد و برای دوران بحران بسیار ارزشمند هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدیران جهاد نصر توصیه کرد: در دوران خارج از بحران هم زندگی افراد جهاد نصر باید بچرخد و ما پیشنهاد داریم جهاد نصر به بورس نزدیک شود و در آن سرمایه گذاری کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید