Iranian Agriculture News Agency

درخواست رئیس سازمان دامپزشکی درباره اعتبارات

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با وزیر امور اقتصاد و دارایی خواستار توجه ویژه وزیر در تخصیص اعتبارات به سازمان دامپزشکی کشور برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف این سازمان شد.

وزارت اقتصاد باید توجه ویژه‌ای به دامپزشکی داشته باشد

به گزارش ایانا، دکتر علیرضا رفیعی پور در دیدار با دکتر دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی، ضمن تشریح وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی و نقش پررنگ این سازمان در مبارزه با بیماریها و تامین بهداشت عمومی جامعه خاطر نشان کرد: به دلیل کثرت بیماریهای مشترک بین انسان و دام، حدود پنجاه درصد بیماری های انسان ارتباط مستقیم با بهداشت دام دارد.

او با بیان اینکه این سازمان نقش 100 درصدی در پیشگیری از بیماری ها را دارد، خواستار توجه ویژه وزیر اقتصاد و دارایی در تخصیص اعتبارات به سازمان دامپزشکی برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف سازمانی خود شد.

رفیعی پور در این دیدارمجموعه اقدامات بهداشتی سازمان دامپزشکی را  100 درصد اعتبار محورعنوان کرد و افزود: این سازمان از وزارت امور اقتصاد و دارایی انتظار دارد با تخصیص کامل اعتبارات پیشگیری و بهداشتی این سازمان، از انجام وظایف سازمان دامپزشکی با حداکثر کارایی لازم در دفاع از بهداشت عمومی حمایت کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این دیدار ضمن مهم دانستن نقش سازمان دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه گفت: سازمان دامپزشکی کشور تنها سازمانی است که در تامین سلامت غذای جامعه نقش مستقیم دارد، لذا این سازمان باید مورد توجه بیشتری در دولت قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید