Iranian Agriculture News Agency

استاندار مرکزی خبر داد:

به منظور استفاده از پرفیت گلخانه‌های استان مرکزی پرواز اراک تهران و بالعکس راه اندازی شد.

راه‌اندازی خط هوایی اراک برای استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی

به گزارش ایانا،  سیدعلی آقازاده، استاندار استان مرکزی، در آیین راه اندازی پرواز تهران در فرودگاه اراک، اظهار کرد: امروز اولین پرواز رسمی تهران به اراک و بالعکس توسط هواپیماهای ATR جدید که از محصولات برجام هستند با تلاش همه مسئولان و بدنبال مذاکراتی که طی 8 ماه گذشته انجام شد، راه اندازی شد.

او ضمن ابراز امیدواری برای دائمی بودن این پرواز، دائمی شدن آنرا مستلزم حمایت همه مردم، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی بویژه کارخانجات تولیدی استان دانست و گفت: واحدهای تولیدی صنعتی استان ماموریت های زیادی به مقصد تهران دارند و باید از این ظرفیت برای دائمی شدن این پرواز استفاده کرد. این پرواز فعلا یک روز با چهار سورتی پرواز انجام می شود و اگر استقبال خوبی از طرف مردم و بخش خصوصی صورت بگیرد حتما تعداد این پرواز در دیگر روزهای هفته افزوده خواهد شد.

او با بیان اینکه همزمان با این افتتاح، یک شبکه آموزشی هوایی هم در این فرودگاه به بهره برداری رسید افزود: این مدرسه با استفاده از حدود 10 فروند هواپیمای سبک به علاقمندان خلبانی در سطح کشور خدمات آموزشی ارائه می دهد. امید است در آینده نه چندان دور یکی از ایرلاین های جدید کشور که قصد دارد در اراک شرکت خود را مستقر کند، در این فرودگاه حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی علاوه بر ارتباط خوبی که در سطح کشور با تهران و دیگر استان ها دارد، به لحاظ ظرفیت های صنعتی و کشاورزی مثل گل و گیاه می تواند محصولات خود را بویژه در حوزه گل و گیاه مستقیما از این فرودگاه به خارج از ایران صادر کند و این مهم در دستور کار است. اعزام مسافران و زائران به عتبات عالیات و عراق نیز در دستور کار است و امید است پروازهای حج تمتع سال آینده را نیز از این فرودگاه اجرایی کنیم که البته تحقق این مهم نیازمند همکاری حج و زیارت و هواپیمایی کشوری است.

وی افزود: پروازهای عتبات برای استان بسیار مهم است چراکه این تعهد را به ایرلاین ها داده ایم که صندلی های پروازهای ترتیب داده شده به صورت صددرصدی اشغال شود.

آقازاده تاکید کرد: این برنامه ها باعث می شود که فرودگاه اراک به عنوان ظرفیتی مهم برای توسعه اقتصادی استان مرکزی در این زمینه نقش آفرینی موثری داشته باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید