Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان دامپزشکی از تخصیص بودجه در شرق کشور خبر داد:

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به فعالیت خانواده ۳۸ هزار نفری دامپزشکی، اظهار داشت: غذا یکی از ارکان بشر است، لذا کارکنان این نهاد سعی می‌کنند غذای سالم و باکیفیتی را در اختیار مردم بگذارند.

اعتبار ویژه برای بزرگترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی

به گزارش ایانا،  رییس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی،از ارائه طرح‌ها و پروژه‌های دامپزشکی خراسان‌جنوبی به عنوان استان الگو در کشور خبر داد و اظهار داشت: در کنار تأمین اعتبارات ملی و استانی، 5 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات ملی به این استان اختصاص یافت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: این اعتبار در حوزه تخصصی آزمایشگاه‌ها و بیماری‌های مشترک انسان و دام اختصاص یافت، چرا که این استان به دلیل هم‌مرز بودن با افغانستان نیاز مبرم به این اعتبار داشت که در راستای توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته به کار گرفته شود. امید است با تزریق این اعتبار در آینده نزدیک و برطرف شدن مشکلات در سال‌های آتی شاهد افتتاح بزرگ‌ترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در این استان باشیم.
او با اشاره به شرایط مطلوب خراسان‌جنوبی در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام و تجارت بین‌المللی، بیان کرد: خراسان‌جنوبی در حوزه کنترل بیماری‌های انسان و دام، صادرات و محصولات با کیفیت در حوزه دام، طیور، تخم‌مرغ و عسل جزو استان‌های برتر کشور است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت کار کارکنان دامپزشکی، گفت: کارکنان دامپزشکی جهت حفظ جان مردم، جان خود را به خطر می‌اندازند.
 
رفیعی‌پور گفت: در خراسان‌جنوبی که انتظار تأمین منافع ملی را داریم در حوزه بهداشت عمومی کار سنگینی را در ایجاد مرزهای امن برای کشور انجام می‌دهیم لذا تأمین سلامت غذایی مردم در گرو فعالیت های دامپزشکی است.
 
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: تأمین سلامت غذایی مردم در گرو فعالیت های دامپزشکی است.
«آیت الله سید علیرضا عبادی» شب چهارشنبه در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: دامپزشکی از بعد اجتماعی، اقتصادی و تأمین امنیت غذایی مردم حائز اهمیت است.بسیاری از افراد به حیوانات از منظر اقتصادی، غذایی و حتی تفریحی نگاه می کنند، اما بر اساس آیات قرآن کریم حیوانات جلوه ای از آیات الهی هستند.خداوند حیوانات را برای انسان ها رام و مطیع قرار داده که از این جهت باید سپاسگذار پروردگار باشیم. تلاش های شبانه روزی دامپزشکی در راستای تأمین نیاز غذایی مردم جای تشکر و قدردانی دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید