Iranian Agriculture News Agency

رییس دامپزشکی کل کشور:

با وجود تحریم سازمان دامپزشکی یکسال آرام مدیریتی را طی کرده است

صبح امروز رییس کل دامپزشکی کشور در بازدید از خوزستان در نشست با استاندار این استان از تلاش مسوولان دامپزشکی خوزستان در مهار آنفلوانزای پرندگان با وجود تحریم و کندی ورود داروها تقدیر کرد.

خوزستان نمره خوبی در مهار آنفلوانزا می‌گیرد

به گزارش ایانا، دکتر علیرضا رفیعی پور، رییس دامپزشکی کشور نیز در ادامه افزود: تلاش کلیه همکاران باید طوری باشد تا بدون اینکه مورد ارزیابی ،رصد و پایش قرار بگیریم به گذشته  یکسال کاری خود برگردیم و بتوانیم به خود نمره قبولی بدهیم

او با اشاره به وقوع بدترین بیماری آنفلوانزای پرندگان  طی سال 96 نسبت به دهه های اخیر گفت: می‌توان در این زمینه به خود نمره قبولی داد زیرا با وجود مشکلات تحریم و رخداد بیماری سازمان دامپزشکی یکسال آرام مدیریتی را طی کرده و دوره درخشانی طی سال 95 و 96 داشته است و با چالش در این زمینه مواجه نشدیم و این به دلیل عملکرد کلیه همکاران در سطح استان ها است 

 وی در پایان به مدیریت واکسن های دامی به خصوص تب برفکی اشاره کرد و گفت: با همت و مدیریت همکاران دامپزشکی استان ها کمبود واکسن حل می شود و رصد و پایش بایستی صورت گیرد

در ادامه معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور دکترقاسم رضائیان زاده بر کنترل و پایش مستمر فرآیند تامین و توزیع دارو درشبکه توزیع انواع داروهای تولیدی و وارداتی از مبدا ورود به کشور تا مصرف کننده تاکید نمود.

دکتر رضائیان زاده یک وظیفه اصلی حوزه تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور را تامین اقلام دارویی دانست و گفت: با صدور مجوز ثبت و صدور مجوز کارخانه های تولید وصدور مجوزهای لازم برای اقلام متفاوت که در این راستا دستورالعمل های خوبی توسط سازمان دامپزشکی کشور ابلاغ شده است می توان زمینه تولید را در کشور فراهم کرد

همچنین رئیس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاههای مرجع سازمان دامپزشکی کشور دکتر حبیبی تجهیز آزمایشگاه ها در یک سال گذشته را عملکرد خوبی دانست و محدوده نقش آزمایشگاه در وظایف سازمانی را دارو و مواد بیولوژیک،بهداشت عمومی،بیماری های آبزیان،دام و طیور و قرنطینه برشمرد.

او تشخیص دقیق و صحیح،رعایت اصول امنیت زیستی و اطلاع رسانی سریع را از اهداف سازمان در حوزه تشخیص  عنوان کرد و خواستار مدیریت کیت های مصرفی،رعایت تاریخ مصرف،نظارت و رعایت همسان سازی روش هاو ...شد.

خوزستان امسال درگیر آنفلوآنزا نشده است

در ادامه این نشست استاندار خوزستان گفت: پیشینه استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست. خوزستانی قلب اقتصاد کشور است و به تعبیر رییس جمهور روحانی و آقای جهانگیری به دلیل وابستگی درآمد ملی به درآمد خوزستان، استراتژیک‌ترین استان است.

به گفته او، خوزستان ارزآورترین استان کشور است. روزانه بیش از دو میلیون و 700 هزار بشکه نفت در خوزستان تولید می‌شود که طی پنج سال آینده این میزان استخراج نفت به سه میلیون و 900 هزار بشکه افزایش می‌یابد. ببش از 42 درصد تولیدات محصولات پتروشیمی در خوزستان است. همچنین تولید بیشترین محصولات کشاورزی در خوزستان است و بیشترین آب‌های شیرین را نیز دارا است.

شریعتی بیان کرد: این پتانسیلهای خوزستان متعلق به کل کشور است و زمانی که به خوزستان تعرض شد، دیدیم که  همه ملت وارد میدان شدند.

وی با اشاره پدیده ریزگردها، گفت: این پدیده به دلیل دستکاری های انسان به وجود آمده است ولی با اقداماتی که طی دو سال گذشته انجام شده است، طی چند سال آینده کانونهای ریزگرد کنترل می شوند.

استاندار خوزستان با اشاره به وظیفه سازمان دامپزشکی بیان کرد: نقش سازمان دامپزشکی در رابطه با سلامت بر کسی پوشیده نیست. سازمان دامپزشکی در تامین امنیت غذایی نقش مهمی دارد و اگر غذا یا دام ناسالم عرضه شود، امنیت جامعه به خطر می افتد یعنی سازمان دامپزشکی نهادی حاکمیتی است که در سلامت و امنیت نقش دارد.

شریعتی بیان کرد: سلامت و امنیت جامعه مرهون تلاش های سازمان دامپزشکی است و خدشه در این سازمان جامعه را به خطر می‌اندازد.

شریعتی با اشاره به وضعیت بیماری آنفلوآنزای پرندگان، گفت: با اقدامات انجام شده، این بیماری که تا مرز استان خوزستان وجود داشت، وارد استان نشد.
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید