Iranian Agriculture News Agency

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری:

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از برنامه ریزی برای برگزاری نخستین فستیوال بین المللی صنایع دستی در ایران خبر داد.

ایران اولین فستیوال صنایع دستی جهان را برگزار می‌کند

به گزارش ایانا، زوراب پلولیکاشویلی با بیان اینکه با مدیریت معاون رئیس جمهور آینده بسیار خوبی را برای گردشگران ایران پیش‌بینی‌ می‌کنیم، عنوان کرد: در آینده گردشگران بسیار زیادی به ایران می آیند به ویژه با اشاره ای که استاندار همدان در زمینه ایجاد اشتغال داشتند این مهم مورد تاکید قرار می گیرد.

زوراب پلولیکاشویلی با بیان اینکه امیدواریم ایجاد اشتغال در این صنعت در ایران و استان همدان ادامه دار باشد، گفت:ایجاد اشتغال یکی از اولویت‌های ماست.

وی با بیان اینکه می‌دانیم ده ها هتل در ایران در حال ساخت است که چندین شغل ایجاد می‌کند، عنوان کرد: تمام این سرمایه‌گذاری‌ها و تلاش‌هایی که توسط دولت انجام می‌شود کمک می‌کند تا گردشگران بیشتری به ایران وارد شوند.

زوراب با تأکید بر اینکه بسیاری از تحریم‌ها کمک می‌کند تا ما قوی‌تر بشویم، ادامه داد: اینجا هستیم که به ایران کمک کنیم تا قدرتمند شود و در نتیجه سازمان جهانی گردشگری را قدرتمندتر کنیم.

وی با بیان اینکه مایل هستیم ایران و همدان را به دنیا به عنوان یک مقصد گردشگری مطمئن و آرام به دنیا معرفی کنیم، گفت: مردم ایران با فرهنگ غنی، مردم مهمان‌نواز و غذاهای خوشمزه و موسیقی اصیلی دارد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با بیان اینکه در حوزه گردشگری بومی و روستایی باید افراد بومی را آموزش دهیم تا تواناتر شوند، افزود: در چند سال آینده به دنبال برنامه‌ای هستیم که به کشورها فرصت دهیم که گردشگری روستایی خود را معرفی کنند.

وی اظهار کرد: به دنبال برگزاری کنفرانسی بین‌المللی در زمینه اکوتوریسم هستیم و انتظار داریم این اتفاق در جمهوری اسلامی ایران رخ دهد.

زوراب پلولیکاشویلی با بیان اینکه هر سال این نوع گردشگری در حال محبوب شدن است، افزود: هر سال مردم بسیاری به روستاها برای دیدار از ظرفیت‌های مختلف این مناطق سفر می‌کنند و ایران نیز به خوبی در این حوزه ورود می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی پیرامون اثرات تحریم ها در کاهش یا افزایش شمار گردشگران بابیان اینکه معاون رئیس جمهور اوضاع ایران را توضیح دادند اما  بسیاری از تحریم ها باعث شده ایران قوی تر شود، گفت:اینجا هستیم تا  به ایران کمک کنیم و مایلیم که ایران و همدان را تبلیغ و در دنیا به عنوان یک مقصد گردشگری مطمن و آرام معرفی کنیم.

وی بااشاره به فرهنگ غنی، مردم مهمان نواز و غذاهای متنوع و بسیاری امتیازات دیگر جای جای ایران اسلامی، عنوان کرد: برای هر منطقه مهم است که گردشگری منطقه ای خود را معرفی کند و به دلایل متعددی که اولین آن می تواند کسب تجربه از قومیت های مختلف و آشنایی با خانه ها و غذاهای سنتی و دومین مساله نیز ایجاد اشتغال باشد برای ما هم مهم خواهد بود.

وی با بیان اینکه توجه به اکوتوریسم از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می کند و حمایت از این بخش گردشگری ویژه ای را رقم می زند، گفت: معرفی مقاصد جدید گردشگری هدف اصلی است.

وی همچنین بابیان اینکه معتقدیم در دراز مدت مشکل تحریم ها رفع خواهد شد و اگر صحبت های من موثر باشد در تمام مذاکرات رسمی از ایران سخن خواهم گفت چراکه ایران از نیروهای فعال ما در عرصه بین المللی است، گفت: در دراز مدت نه تنها برای ایران بلکه برای کل دنیا باید مساله ویزا حل شود.

وی بابیان اینکه ویزا از قدیمی ترین مشکلات برای سفر کردن است، گفت: به خاطر مسائل امنیتی هر کشوری دیپلماسی خود را برای صدور ویزا دارد اما در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستیم و این کمک می کند گردشگران بسیاری در آرامش سفر کنند.

وی اضافه کرد: بسیاری از توریست هایی که به ایران سفر می کنند در بازگشت امنیت ایران را تبلیغ می کنند و این نظر شخصی من است که توریسم ایران در دراز مدت آرامش خود را به دست می آورد.

وی همچنین با بیان اینکه اولین فستیوال بین المللی صنایع دستی در ایران برگزار خواهد شد، گفت: ایران می تواند لیدر این برنامه در کل جهان باشد.

زوراب پلولیکاشویلی گفت: ایران پتانسیل های بسیار زیادی در زمینه جذب توریسم دارد و ما می توانیم توصیه ها و کمک هایی به ایران برای برگزاری برنامه های بین المللی داشته باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید