Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به اجرای طرح واگذاری 370 هکتار از اراضی دشت لار شهرستان قیر و کارزین گفت: 85 هکتار باقیمانده این اراضی تا پایان امسال برای اسکان به عشایر منطقه واگذار می شود.

واگذاری 85 هکتار از اراضی قیر و کارزین به عشایر

به گزارش ایانا، مهرزاد بوستانی در جلسه شورای عشایری قیر و کارزین اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص زندگی عشایری مردم و ساکنان این منطقه موضوع واگذاری 307 هکتار از اراضی واقع در محدوده این شهرستان توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور وقت در سال 71 مطرح و این طرح در راستای خدمات رسانی بهتر به عشایر منطقه اجرا و به خانوارهای این منطقه واگذار شد.

او با بیان اینکه متاسفانه به دلایلی قسمتی از طرح اسکان عشایر در مقطع زمانی طولانی متوقف شده بود اظهارداشت: خوشبختانه به همت مسئولان استانی این طرح در قالب طرح الحاقی اسکان به میزان 85 هکتار بررسی و مقرر شد تاپایان امسال به عشایر منطقه واگذار شود. اجرای دقیق این طرح، باعث خاتمه دادن به مشکلات 30 ساله عشایر منطقه می شود و علاوه بر دسترسی عشایر به امکانات رفاهی می‌تواند نقش بسزایی در حفظ مراتع و محیط زیست داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس تامین آب آشامیدنی برای خانوارهای عشایری را یکی از اولویت ها و پیش شرط های اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح عشایر ساکن منطقه شناسایی شده به همراه اشخاص واجد شرایط در زمین های خود اسکان می یابند. چرای دام های مازاد از یک سو و نـابودی بسیاری از درختان و بوتـه هـا بـرای سـوخت از سـوی دیگر، باعث نابودی و تخریب عرصه های ملی شده است که در این راستا با اجرای این طرح شاهد کاهش معضلات و چالش های زیست محیطی نیز خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید