Iranian Agriculture News Agency

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در زمینه اکوتوریسم و طبیعت‌گردی ظرفیت‌های فراوانی دارد که این تنوع جغرافیایی می‌تواند شرایط مساعد برای حضور گردشگران را فراهم کند.

بوم‌گردی با سرمایه‌گذاری ساده زندگی روستایی را تغییر می‌دهد

به گزارش ایانا،  با توجه به این‌که استانهای شمالی در شرایط آب و هوایی خاص و متنوع قرار دارد، می‌تواند در افزایش جذب گردشگران بسیار موفق باشد. این روزها افراد در حوزه بوم‌گری بدون تغییر دادن سبک زندگی روستا، با فراهم کردن برخی امکانات می‌توانند شرایط را برای حضور گردشگران فراهم کنند.

«احمد تجری» معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان نیز، با اشاره به این‌که هر استانی در زمینه گردشگری ظرفیت‌های خاصی دارد، گفت: تنوع آب و هوایی و وجود کوه، دشت، دریا در استان گلستان موجب شد تا ظرفیت‌های مختلف گردشگری فراهم شود. قرارگیری گلستان در بخش مرزی نیز توانسته شرایط گردشگری مرزی را در استان فراهم کند.
به گفته، تجری  برای بهره‌برداری بیشتر در حوزه گردشگری باید در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها اقدام شود.

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان گفت: بخشی از زیرساخت‌ها از جمله ایجاد مسیرهای دسترسی، انتقال آب و برق در برخی مناطق صورت گرفته است. برخی زیرساخت‌ها را نیز کسانی که می‌خواهند در زمینه طبیعت‌گردی فعالیت کنند، می‌توانند در این حوزه با سرمایه‌گذاری شرایط مساعد برای حضور گردشگران را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: سال گذشته شمار اندکی اقامتگاه بوم‌گردی قادر به ارائه خدمات بودند اما هم‌اکنون حدود ۳۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان گلستان فعال است. خوشبختانه توزیع جغرافیایی مناسبی در این اقامتگاه‌ها انجام شده و از شرق تا غرب و شمال تا جنوب در حال فعالیت است.

تجری با اشاره به این‌که برنامه ویژه‌ای برای افزایش شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دستور کار داریم، افزود: تجربه نشان داده که مسافران و گردشگرانی که به استان گلستان سفر می‌کنند بسیار علاقه‌مند استفاده از ظرفیت‌های اقامتگاه‌های بوم‌گردی هستند.

وی گفت: افزایش شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی به فضای مناسبی برای ارائه خدمت نیاز دارد و نخستین قدم برای آن‌که در یک ساختار مشخص بتوانند فعالیت‌های خود را ارائه دهند، نیاز به ایجاد یک انجمن حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید