Iranian Agriculture News Agency

/با امضای تفاهنامه سازمان عشایری و بیمه کشاورزی/

تفاهم نامه همکاری سه جانبه بیمه فراگیر دام عشایر بین سازمان امور عشایر ایران، صندوق بیمه کشاورزی و اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان منعقد شد.

طرح بیمه دام عشایری آغاز شد

به گزارش ایانا، رئیس سازمان امور عشایر ایران امروز یکشنبه همزمان با 15 مهر روز ملی روستا و عشایر در نشست با قائم مقام و مدیران صندوق بیمه کشاورزی در سخنانی اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی در صنعت بیمه این است که با بهره گیری از آخرین تکنولوژی از پایش اطلاعات استفاده شود.

 

کرمعلی قندالی با اشاره به اینکه سامانه جامع ثبت اطلاعات عشایر کشور تا پایان امسال راه اندازی می شود، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه می توانیم همکاری موثرتری با سامانه جامع صندوق بیمه کشاورزی داشته باشید باید در بحث بیمه دام طوری عمل کنیم تا مردم به بیمه اطمینان کنند و خودشان ترغیب به بیمه دام شوند.تک تک عشایر عضو تشکل های عشایری هستند و می توانیم از این ظرفیت برای بیمه دام عشایر استفاده کنیم.

قندالی بیان داشت: این تفاهم نامه نقطه شروع خوبی برای همکاری در بیمه دام عشایر است و اگر خوب عمل کنیم عشایر استقبال خوبی از آن خواهند کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی نیز در این نشست در سخنانی اظهار داشت: امیدواریم این تفاهم نامه منجر به تکمیل بیمه دام عشایر شود.

وی با بیان اینکه تعاونی های عشایری در بیمه دام عشایر نقش مهمی دارند، گفت: تا آنجا که امکان داشته حق بیمه دام عشایر را کاهش داده ایم و هرچه تعداد بیمه گذار بیشتر شود امکان پایین آوردن حق بیمه وجود دارد.

گفتنی است، به موجب این تفاهم نامه سه جانبه مقرر شده است صندوق بیمه کشاورزی به منظور توسعه پوشش فراگیر بیمه دام عشایر در خسارات ناشی از حوادث قهری، سوانح طبیعی و بیماری های واگیردار عمومی و قرنطینه ای و کمک به ثبات و امنیت شغلی عشایر، اقدام و غرامت بیمه گذران خسارت دیده را به موقع پرداخت نماید. همچنین صندوق متعهد شده است دوره های آموزشی و ترویجی بیمه را برای آشنایی با روش های نوین بیمه دام عشایر برگزار نماید.

سازمان امور عشایر ایران نیز تعهد نموده است آمار و اطلاعات اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری کشور را در اختیار صندوق بیمه کشاورزی قرار دهد و نظارت لازم بر عملکرد بیمه ای اتحادیه ها و شرکت های عشایری را اعمال نماید.

همچنین در این تفاهم نامه اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان نیز متعهد به معرفی نمایندگان شرکت های تعاونی عشایری استانی برای بازاریابی و صدور بیمه نامه، نظارت بر عملکرد بازاریابی شرکت های تعاونی عشایری و اعلام خسارت دام عشایر به نمایندگی های صندوق بیمه کشاورزی شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید