Iranian Agriculture News Agency

عضو شورای اسلامی شهر تهران:

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تلاش داریم امسال با مشارکت افزون تر تمامی سازمان ها و گروه های مردم نهاد روز تهران با شکوه بیشتری برگزار شود.

روز تهران، موزه رایگان و سینما نیم‌بها می‌شود

به گزارش ایانا، احمد مسجد جامعی در نود و یکمین جلسه شورا با اشاره به در پیش بودن روز تهران (۱۴مهر) گفت: انتظار این است که برای گرامی داشت این روز تلاش بیشتری از سال قبل صورت گیرد. سال قبل ما به همراه آقای هاشمی تقریبا از تمامی مراکز تهران پژوهی بازدید کردیم و پیشنهاداتی را ارائه دادیم.

او ادامه داد: یکی از پیشنهادات این بود که سینماها نیم بها شوند و فکر می کنم با همکاری سینماگران و هنرمندان که جا دارد از آنان تشکر کنم این اقدام انجام خواهد شد. چه زیبا خواهد بود اگر  شهرداری نیز من باب تشکر و قدردانی گلدان و گلی را به  سینماها و موزه ها که رایگان خواهند بود، اهدا کند. برای گرامی داشت روز تهران برنامه های متنوعی تدارک دیده شده که مشارکت همه گروه ها را می طلبد از جمله کانون های فرهنگی مساجد که آنها نیز در این موضوع مشارکت خواهند داشت.

 عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما در تهران ۳۲۰ اثر ثبت شده داریم و تلاش ما بر این است که این ۳۲۰ اثر را در روز تهران برای شهروندان و گردشگران معرفی کنیم که البته برای این امر تورهای ویژه  تهران گردی تدارک دیده شده است. بر همین اساس پیشنهاد می شود شهرداری پهنه GIS فرهنگی، گردشگری و به ویژه تاریخی و میراثی را تهیه و در اختیار شهروندان و برنامه ریزان و مدیران قرار دهد.

 عضو شورای اسلامی سپس به دلایل نام گذاری روز تهران در ۱۴ مهر پرداخت و گفت: اما چرا ۱۴ مهر به عنوان روز تهران نامگذاری شده؛ ۱۴ مهر در تاریخ  تهران در متمم قانون اساسی مشروطیت تهران رسما به عنوان پایتخت معرفی می شود.  این روز ۱۴ مهرماه ۱۲۸۶ است. تهران قبل از آن به عنوان دارالخلافه مطرح بود و حتی در روزنامه ها وقایه اتفاقیه ستونی با عنوان اخبار دارالخلافه  وجود داشت.

 مسجد جامعی ابراز امیدواری کرد روز تهران با شکوه هر چه بیشتری برگزار شود و گفت: از شهرداری تهران، سازمان زیبا سازی، سازمان میراث فرهنگی، شرکت ملی پست، آموزش و پرورش، مجموعه  میراثی کاخ گلستان و انجمن دوستداران تهران، سینما داران تهران همه همکاری داشته اند و نیز امیدواریم شورایان و سازمان های مردم نهاد نیز مشارکت حداکثری کنند تا شاهد برگزاری روز باشکوه تری نسبت به سالهای قبل برای  روز تهران داشته باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید