Iranian Agriculture News Agency

​رئیس پلیس پیشگیری ناجا:

​رئیس پلیس پیشگیری ناجا از حضور پررنگ پلیس در سطح جامعه و مسیر تردد دانش‌آموزان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های پلیس افتخاری و همکاری مسئولان و اولیاء مدارس در این ماموریت خبر داد.

17هزار گشت پلیس امنیت دانش‌آموزان را تامین می‌کند

گزارش ایانا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار "محمد شرفی" با اشاره به  آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: بر پایه اعلام وزارت آموزش و پرورش امسال حدود 14 میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند که نزدیک به یک میلیون آموزگار و فرهنگی نیز در 104 هزار مدرسه و مجتمع آموزشی و  500 هزار کلاس درس در سراسر کشور و در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و سایر بخش‌های آموزش و پرورش در زمینه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان فعالیت خواهند داشت.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد:برنامه‌ریزی برای این کار نیز همانند سال‌های گذشته به خوبی انجام گرفته و در کنار پلیس راهور که مسائل ترافیکی را در این روزها مدیریت می‌کند، پلیس پیشگیری نیز به ویژه از طریق کلانتری‌ها وگشت‌های انتظامی نسبت به تأمین نظم و امنیت محیط پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش آموزان اقدام می‌کند که این ماموریت به وسیله 43 هزار نیرو در قالب 17 هزار مورد از انواع گشت‌های سوار و پیاده انجام می‌شود و به صورت مخصوص در ساعات گشایش مدارس و تعطیلی آنها شدت بیشتری خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، پلیس با تمام توان از نزدیک شدن عوامل فروش مواد مخدر و اقلام ضدفرهنگی به محیط پیرامونی مدارس و حضور عناصر نامطلوب و مزاحم به ویژه برای دانش‌آموزان دختر در اطراف محیط‌های آموزشی و مسیر تردد آنان جلوگیری خواهد کرد تا اسباب آرامش دانش‌آموزان فراهم شود و در این فعالیت از تجربه سال‌های گذشته و موارد رخ‌داده نیز به خوبی استفاده خواهد شد تا نقاط ضعف به صورتی شایسته تقویت شود.

او با تاکید به اینکه که عوامل انتظامی حضور مؤثر و پر رنگی در مسیر تردد دانش آموزان خواهند داشت، بیان کرد: این کار موجب می‌شود تا فرزندان ما احساس امنیت بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه اثرات پیشگیرانه این عمل نیز بسیار چشمگیر است. همانند ماموریت‌های پیشین که رویکرد همیشگی پلیس نهادینه و مردم‌ پایه کردن امنیت بوده است، این ماموریت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ما با یاری گرفتن از حدود 3هزار پلیس افتخاری در این طرح تلاش کرده‌ایم تا حضور جامعه در برقراری امنیت فرزندان خود را پررنگ‌تر کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری در ادامه این بخش از سخنان خود گفت: جلب مشارکت‌های مردمی بدون تعامل با شهروندان، نهادها و ... معنا پیدا نمی‌کند و به همین دلیل پلیس پیشگیری با گسترش ارتباط با مدیران و اولیاء دانش‌آموزان در مدارس و اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، حفظ ارتباط فراگیر واحدهای انتظامی با انجمن اولیاء و مربیان و برقراری تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشی مدارس، نسبت به آموزش همگانی و راهنمایی و ارشاد دانش آموزان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه بیش از 14هزار جلسه مشترک با مسئولان مدارس و انجمن اولیاء دانش‌آموزان سراسر کشور برگزار شده که بسیار چشمگیر است و 5 هزار و300 جلسه نیز برای رانندگان سرویس دانش‌آموزان برگزار شد تا این اشخاص که شغل حساسی نیز دارند، نسبت به رعایت مسائل ایمنی و پیشگیرانه هوشیار و آگاه شوند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: تشکیل جلسه هماهنگی با مسئولان آموزش و پرورش برای تأمین نظم و امنیت مدارس و تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشی آموزش و پرورش نیز همانند سال‌های گذشته در دستور کار پلیس بوده و در زمینه آموزش همگانی نیز بیش از 6 هزارو 200 سخنرانی در مدارس و هنگام آغاز سال تحصیلی برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید