Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد:

مدیر کل انتقال خون استان تهران از فعالیت پنج مرکز جامع اهدای خون وصال، ستاری، تهرانپارس، شهرری و صدر در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

فعالیت 5 مرکز اهدای خون در تعطیلات عزاداری

به گزارش ایانا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید مرتضی طباطبایی اعلام کرد: در مرکز جامع اهدای خون وصال، طبق روال سالهای گذشته سه شنبه بیست و هفتم شهریور مصادف با شب تاسوعا تا ساعت 22، روز تاسوعا از 8 صبح تا 12 شب و روز عاشورا از 7 صبح تا 10 شب، داوطلبان اهدای خون پذیرش می شوند.

او با اشاره به راه اندازی دو مرکز جامع در شرق و غرب تهران در ماه های گذشته، گفت: مراکز جامع اهدای خون ستاری و تهرانپارس، روز تاسوعا از 8 صبح الی 12 شب و روز عاشورا از 7 صبح تا 8 شب فعال هستند.

طباطبایی با بیان اینکه دو مرکز جامع در شهرری و پل صدر در منطقه یک تهران به تازگی آماده بهره برداری شده اند، افزود: این دو مرکز در تاسوعا از 3 عصر الی 12 شب و در عاشورا از 7 صبح الی 8 شب دایر هستند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با یادآوری اینکه پلاسما ماده اولیه تهیه بسیاری از داروهای حیاتی است، خاطرنشان کرد: در سه مرکز وصال، تهرانپارس و ستاری علاوه بر اهدای خون، امکان اهدای پلاسما نیز وجود دارد و افراد می توانند بدون نوبت پلاسما اهدا کنند.
او همچنین اظهار داشت: یک مرکز سیار اهدای خون در پیشوای ورامین نیز به نشانی خیابان امام خمینی، ابتدای بلوار شهید مهتدی، جنب هیات کاشی ها، تاسوعا از ساعت 15 الی پایان مراسم و عاشورا از ساعت 7 صبح الی 3 عصر پذیرای عزاداران حسینی در این منطقه خواهد بود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید