Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی کشور:

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه های جوی نشان می دهد از فردا ( سه شنبه) تا آخر هفته جاری در نیمی از استان های کشور بارش باران خواهیم داشت

شمال بارانی و تهران خنک‌تر می‌شود

به گزارش ایانا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی، مسعود حقیقت افزود: طبق پیشبینیهای صورت گرفته شاهد باران در استانهایی مانند آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و البرز خواهیم بود.

به گفته او، امروز تا آخر وقت در بیشتر مناطق کشور پدیده خاصی نداریم اما از بعدازظهر امروز با نفوذ جریان های شمالی به سمت سواحل خزر به ویژه در استان گیلان بارندگی آغاز می شود و دما در استان های ساحلی خزر تا آخر هفته 5 تا 8 درجه خنک تر می شود. سهشنبه بارش در کشور گسترده تر می شود و سواحل خزر نیز همچنان بارش باران و وزش باد خواهد داشت، در بعد از ظهر آن روز در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز، دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس افزایش ابر ، رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است. روز چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در شمال غرب ، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس، مناطقی از شمال شرق و دامنه های البرز رگبار باران با احتمال رعد و برق وجود دارد و در استان های شمالی همچنان بارش باران ادامه دارد.از چهارشنبه تا آخر هفته جاری در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد. جادههای کوهستانی شمال البرز مرکزی و غربی از سه شنبه تا پایان هفته در ساعات شب و اوایل صبح مه آلود است.

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی افزود: از فردا شب و طی روز چهارشنبه در برخی از مناطق نیمه شمالی تهران به ویژه ارتفاعات احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد و شاهد هوای خنک و پاییزی تا اخر هفته در پایتخت خواهیم بود. دمای تهران به حدود 30 تا 32 درجه می رسد. بیشینه دمای دیروز تهران 37 درجه و کمینه امروز صبح نیز 23 درجه بود ، بیشینه دمای امروز پایتخت به 34 تا 35 درجه می رسد و فردا شاهد روند خنک شدن تهران خواهیم بود. دیروز شوش، بستان و آبادان با 47 درجه گرمترین و امروز صبح سراب، تکاب و ورزقان با 6 درجه خنک ترین نقاط کشور بودند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید