Iranian Agriculture News Agency

وزیر ارتباطات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از نظر شاخص توسعه کسب و کار و دریافت سهمی از بازار استان آذربایجان غربی در رتبه پنجم کشوری قرار گرفته است، گفت: وضعیت نامناسب شاخص فناوری اطلاعات این استان ناشی از میزان پایین سوادآموزی در روستاهای آذربایجان غربی است هرچند این استان از زیرساخت ارتباطی مناسبی برخوردارست.

کسب و کارهای نوین جذاب‌ترین مشاغل کشور است

 

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات در شورای اداری ارومیه با اشاره به اقدامات خوبی که برای توسعه فضای ارتباطی کشور در گذشته انجام شده است، گفت: این اقدامات توسعه ای در دولت یازدهم و‌ دوازدهم شیب تندی به خود گرفت بطوریکه تعداد روستاهای دارای ارتباطات کامل از ۳۵ درصد در دولت دوازدهم به حدود ۵۰ درصد افزایش یافت. 

آذری جهرمی با اشاره به ترانزیت ۷۰ درصد اینترنت کشور عراق از ایران، اظهار کرد: بیشتر این ترانزیت از مرز پیرانشهر در استان آذربایجان غربی صورت می گیرد.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید از مناسب بودن توسعه ارتباطی مناسب در شهرهای این استان گفت و ادامه داد: به همین دلیل کمبودها در روستاهای این استان بیشتر احساس می‎شود.

وزیر جوان با بیان اینکه از نظر شاخص توسعه کسب و کار و دریافت سهم بازار استان آذربایجان غربی در رتبه پنجم قرار گرفته است چراکه در یک سال گذشته در اقداماتی ویژه ۲۲۰ میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید