Iranian Agriculture News Agency

در ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام شد

دهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست حسین ذوالفقاری رئیس ستاد، با حضور مسئولان کمیته های سیزده گانه و اعضای ستاد مرکزی در محل وزارت کشور برگزار شد.

آماده‌باش شهرداری‌ها برای ارایه خدمات در راهپیمایی اربعین
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به امضای تفاهم نامه اربعین از سوی وزرای کشور ایران و عراق و تلاشهای ستاد مرکزی اربعین در راستای حصول این توافق میان دو کشور، بر اهتمام کمیته های سیزده گانه ستاد برای اجرای هرچه بهتر مفاد این تفاهم نامه تاکید کرد.
او همچنین از کمیته های ستاد مرکزی اربعین خواست ضمن همکاری با کمیته نظارت و ارزیابی، گزارشی از عملکرد و ارزیابی خود را به این کمیته ارائه کنند.
ذوالفقاری افزود: سازوکاری در کمیته نظارت و ارزیابی برای دریافت نظرات و مشاهدات میدانی مردم درنظر گرفته شود تا نتایج ارزیابی به صورت کاری تلفیقی از سه بخش مختلف کمیته های ستاد مرکزی، مشاهدات میدانی مردمی و بررسی های کمیته نظارت و ارزیابی به دست آید.
در ادامه شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین به امضای تفاهم نامه اربعین در هفته گذشته با حضور وزیر کشور ایران در عراق اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه دارای 9 فصل با 71 بند است و همه نکاتی که مدنظر دستگاههای اجرایی و اعضای ستاد مرکزی اربعین بود، در این تفاهم نامه لحاظ شده است. 
وی افزود: این تفاهم نامه با امضای رئیس ستاد مرکزی اربعین به کمیته ها ابلاغ شده است و انتظار می رود که کمیته ها بندهای مربوط به خود را اجرا کنند.چهار جلسه ستاد مرکزی اربعین نیز با حضور سفیر عراق در تهران برگزار شد. همچنین برنامه ها و عملکرد استانها نیز بررسی شده است و همه ستادها و کمیته های استانی فعال هستند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: زمان اجرای تفاهم نامه نیز با شروع ماه محرم آغاز می شود که انتظار داریم تمام بندهای تفاهم نامه هرچه سریعتر اجرایی شود. 
در ادامه این جلسه نماینده کمیته نظارت و ارزیابی ضمن ارائه گزارشی از برنامه های این کمیته، نمونه ای از فرم های ارزیابی قبل و حین مراسم اربعین را ارائه و نحوه ارزیابی از طریق این فرم ها را تشریح کرد.
گفتنی است براساس شرح وظایف کمیته نظارت و ارزیابی، تبیین شاخص های ارزیابی و تهیه فرمهای لازم، انعکاس نقاط ضعف و قوت و سازماندهی گروههای بازرسی و آموزش و توجیه هیات های بازرسی از جمله وظایف این کمیته می باشد.
همچنین نظارت و ارزیابی ها در سه سطح ستاد مرکزی و دبیرخانه، کمیته های 12گانه و استانهای هدف و سایر استانها انجام می شود.
در ادامه این جلسه، نماینده کمیته خدمات شهری نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های شهرداری ها در راستای برگزاری و ارائه خدمات به زائران حسینی مراسم اربعین، اهم اقدامات و خدمات ارائه شده از تهران تا مرزهای منتهی به عراق و آماده سازی مرزها، اقدامات صورت گرفته در شهرهای نجف و کربلا و در مسیر حدفاصل این دوشهر و همچنین برنامه ریزی های انجام شده برای مراسم جاماندگان اربعین که هرساله در کشور برگزار می شود، را تشریح کرد.
 همچنین فیلمی از اقدامات و خدمات ارائه شده از سوی کمیته خدمات شهری در مراسم اربعین سال گذشته در این جلسه به نمایش درآمد.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید