Iranian Agriculture News Agency

رئیس سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از تمهیدات ویژه برای گرامی داشت " روز سرباز" خبر داد.

استفاده از سربازان متخصص در پژوهش‌های نیروهای مسلح

 

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار موسی کمالی، درباره برنامه‌های ستاد کل نیرو مسلح برای گرامی داشت روز "سرباز"، گفت: در راستای این امر، دستورالعملی در تاریخ 27 خرداد ماه سال جاری به تمام نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و ... ابلاغ و ارسال شده؛ در واقع هدف از این اقدام؛ ارتقاء جایگاه سربازی در جامعه و تغییر نگاه مسئولان، فرماندهان و خانواده و جامعه نسبت به خدمت مقدس سربازی است.
به گفته او، در دستورالعمل ابلاغی مشخص شده که هر کدام از نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش و وزارت دفاع برای گرامی داشت این روز چه اقداماتی را بایستی انجام دهند.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همزمان با برگزاری مراسم های این روز، از سربازان نمونه و  سربازانی که حائز رتبه علمی و یا افتخار ورزشی و ... هستند، تقدیر می شود.اتخاذ رویکردهایی در راستای  ارتقاء شأن و منزلت سرباز در دستور کار  ستاد کل نیروهای مسلح است و برای تحقق این مهم، اقدامات فرهنگی و اجتماعی دنبال می شود.

او با اشاره به اقدامات ستادکل در راستای توجه به مقام سربازان وظیفه، عنوان کرد: تغییر رویکرد در نحوه خدمت سربازی گروهی از مشمولان نخبه، استعداد برتر و ... یکی از برنامه هاست، سالانه  2000 تا 2200 مشمول که به عنوان نخبه و استعداد برتر شناسایی می شوند پس از طی دوره آموزشی، برای پیشبرد  پروژه های تحقیقاتی کشوری و لشکری از تخصص و دانش این عزیزان بهره می گیریم.از ظرفیت و دانش مشمولان کارشناسی ارشد و بالاتر نیز در اقدامات تحقیقاتی و پروژه های نیروهای مسلح بهره مند می شویم.

به گفته سردار کمالی، برای توانمندسازی و مهارت آموزی سربازان که سطح دیپلم و پایین تر دارند بگونه ای  برنامه ریزی شده که حداقل یک مهارت یاد بگیرند. مشمولان لیسانس و بالاتر  نیز می توانند بخشی از خدمت وظیفه را در دوره ها و تخصصی های  مربوطه با توجه به مدرکی که دارند، انجام دهند ودر این راستا سعی شده از تخصص سربازان استفاده بهینه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید