Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش گفت: جایی برای تعدیل مربیان پرورشی وجود ندارد واز افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

ورود 5هزار معلم پرورشی جدید به مدارس
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان  های سراسر کشور  در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر گفت: انتظارات معلمان مدیران اولیا و دانش آموزان هرکدام باهم متفاوت است با توجه به همه موارد زیرساخت های لازمه برای آغاز مهرماه را فراهم کردیم. در بحث جذب نیروهای جدیدالاستخدام بر اساس بومی پذیری، تامین و توزیع شده اند.

چهاربند گفت: در برخی پست ها و رشته ها جذب داوطلب کافی وجود ندارد لذا باید برای الگوی توسعه  آموزشی چاره ای اندیشیده شود . در بحث مدیریت بوم گزینی ادارات کل باید به گونه ای عمل کنند که امکان بیشترین جذب افراد مستعد و علاقه مند فراهم شود و علاوه بر آن  عدالت آموزشی نیز با به کار گیری نیروهای بومی بیش از گذشته تحقق و توسعه یابد.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی اظهار کرد: امسال بوم ها را تعریف می کنیم و اگر جواب ندهد مسیر بعدی را انتخاب می کنیم البته  در قسمت  خانم ها مشکلی نیست اما در بخش آقایان  آمار داوطلبانی که شرایط را دارا بودند کمتر از میزان موردنیاز بود.اولویت اصلی آموزش و پرورش  این است که هیچ کلاسی در مهرماه بدون معلم نماند، بنابراین در همین خصوص ودر راستای تحقق تفویض اختیار ، مسئولیت تشخیص و به کار گیری نیرو های جدیدالاستخدام با استان هاست و ستاد تنها سقف نیرو ها را مشخص می کند.

چهاربند از افزایش ۵هزارنفری نیروهای حوزه پرورشی نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: هیچ جایی برای تعدیل مربی پرورشی وجود ندارد و قابل قبول نیست واین موضوع از طریق معاونت پرورشی وزارت خانه  کنترل می شود.لذا با توجه به سیاست های جدید آموزش وپرورش  اگر در جایی نیروی آموزشی مازاد وجود داشته می تواند در قسمت پرورشی فعالیت کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید