Iranian Agriculture News Agency

فرمانده پلیس در رونمایی از پلیس دوچرخه سوار:

صبح امروز مراسم افتتاح نمایشگاه تخصصی دوچرخه شهری و رونمایی از طرح پلیس دوچرخه سوار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. این طرح با همکاری شهرداری و بخش خصوصی از امروز در شهر تهران اجرایی شد و هدف اصلی آن یکپارچی حمل و نقل در راستای شهر پاک است. فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این مراسم از از اعلام آمادگی پلیس برای استفاده از موتوربرقی خبر داد.

دوچرخه‌سواران تهرانی بدون کلاه ایمنی اجازه تردد ندارند

به گزارش گروه اجتماعی ایانا سردار حسین رحیمی در این مراسم درباره اجرای طرح دوچرخه اشتراکی در تهران گفت:  من حساسیت ویژه‌ای به موضوعات ترافیکی دارم و معتقدم که باید به مباحث زیست محیطی نیز در کنار این مهم توجه شود. متاسفانه برخی از خودروها ابتدایی ترین اصول را هم رعایت نمی‌کنند، ادامه داد: در شش ماهه اول سال وضعیت خوبی در باب آلودگی هوا نداشتیم و پلیس از همین حالا بحث برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را در دستور کار خود قرار داده است.

او با اشاره به رعایت قوانین و مقررات در شهر تهران گفت: همین الان این تعداد دوچرخه سوار هم اصول دوچرخه سواری و مقررات را رعایت نمی‌کنند و می‌بینیم که حتی کلاه هم استفاده نمی‌کنند و باید به عنوان اولین موضوع مقررات را به این افراد آموزش دهیم. در بخش عدم رعایت قانون مشکل داریم به گونه‌ای که 75 درصد از کشته‌های ما موتورسواران و عابران پیاده هستند گفت:‌ بر همین اساس پلیس را مکلف کردیم که برای راکبان متخلف کلاس آموزشی بگذارند.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه امروز ما با راه اندازی پلیس دوچرخه سوار در استفاده از این وسیله پاک پیش قدم شدیم، گفت: این دوچرخه‌ها را به پلیس راهور آوردیم چرا که فعالیت این پلیس در بلوک‌های خاصی است و ماموریت آنها برخورد با تخلفات و نه جرایم است که این مهم با حمایت شهردار تهران شروع شد و امیدواریم بتوانیم این مهم را توسعه دهیم.

او خبر داد که پلیس به عنوان اولین نهاد به دنبال استفاده از موتورسیکلت برقی به جای موتورسیکلت‌های معمولی است و گفت: حداقل در پلیس راهور که ماموریت آن نرم و مردمی است می‌توانیم از موتور برقی استفاده کنیم. پپلیس تهران در همه رده‌ها و یگان‌ها در خدمت شهرداری است تا بتواند به خوبی به مردم خدمت رسانی کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید