Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی:

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران شدید در استان‌های گیلان و مازندران طی امروز و فردا، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها هشدار داد.

احتمال سیلاب در شهرهای بارانی شمال کشور

به گزارش ایانا به نقل ازسازمان هواشناسی، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید برای سواحل شمالی کشور و پاره‌ای از مناطق شمال غرب پیش بینی می‌شود.

 

براساس این گزارش ها، بارش‌های امروز و فردا در گیلان و مازندران شدید خواهد بود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها در این مناطق وجود دارد.

نقشه های سازمان هواشناسی نشان می دهد، امروز وزش باد شدید در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در زابل رخ می‌دهد و در برخی از این مناطق سبب گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا می شود. همچنین از فردا تا اواخر هفته وزش باد شدید محدود به مناطق مرزی شرق کشور به ویژه منطقه زابل خواهد بود.

سازمان هواشناسی امروز، فردا و پس فردا در دریای خزر مواج پیش بینی کرده است. آسمان تهران فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه) صاف، در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز ۳۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید