Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت اعزام زائران در ایام عرفه خبر داد و گفت: ثبت نام برای اعزام از ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریور ماه از فردا آغاز می شود.

اگر دولت ارز را تامین نکند سفر عتبات مشکل‌دار می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مرتضی آقایی با اعلام این خبر درباره ثبت نام مشتاقان زیارت عتبات عالیات گفت: مقدمات ثبت نام برای اعزام زائران از ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریور فراهم شده و ازفردا ۲۲ مرداد ثبت نام ها آغاز می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت عتبات  برای اعزام در این تاریخ ثبت نام کنند.

به گفته او، ظرفیت اعزام در این دوره ۳۰ هزار نفر است و تا زمانیکه ظرفیت تکمیل شود ثبت نام ادامه دارد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، همچنین در مورد ثبت نام زائران عتبات در ایام عرفه گفت: در حال حاضر ثبت نام های عرفه از مدتی قبل آغاز شده و در طول عملیات اعزام زائران که تا ۲۹ مرداد ماه است در طول یک ماه ۷۵ تا ۸۰ هزار نفر اعزام خواهند شد. تاکنون ۴۰ هزار نفر برای اعزام ثبت نام کرده اند که طی مدت مذکور اعزام می شوند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه در سه ماهه گذشته یعنی از ۱۵ اردیبهشت به بعد هزینه سفر ۲۰ درصد کاهش یافته است گفت: علیرغم تمام مشکلات و تورم بر روی بخش های مختلف ما توانستیم در حوزه اعزام زائران به عتبات هزینه ها را ۲۰ درصد کاهش دهیم به طوری که قیمت اعزام ها از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

آقایی در این دوره به دلیل افزایش قیمت بلیت هواپیما هزینه ها کمی افزایش پیدا کرده به طوری که از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سال گذشته به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است اما در مجموع باز هم هزینه اعزام در ایام عرفات نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۵ درصدی رو به رو بوده است.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در مورد تامین ارز مورد نیاز زائران عتبات تصریح کرد: چنانچه دولت ارز مورد نیاز زائران عتبات را تامین کند برای ارائه خدمات مشکلی نخواهیم داشت اما اگر ارز تامین نشود با مشکلاتی رو به رو می شویم و این موضوع در قیمت اعزام ها نیز تاثیرخواهد گذاشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید