Iranian Agriculture News Agency

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

بنا بر اعلام هواشناسی، از امروز تا اواخر فردا در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود. همچنین از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه با تقویت جریانات شمالی از روی دریای خزر سواحل غربی دریای خزر مه آلود همراه با بارش باران خواهد بود.

توده گرد و خاک در راه جنوب کشور
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی، بنا بر اعلام هواشناسی، از امروز تا اواخر فردا در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود. همچنین از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه با تقویت جریانات شمالی از روی دریای خزر سواحل غربی دریای خزر مه آلود همراه با بارش باران خواهد بود.

بنابراین گزارش فردا در سواحل مرکزی دریای خزر و پس فردا در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و برخی نقاط شمال غرب نیز بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

نقشه های هواشناسی نشان می دهند، طی سه روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک همچنان تداوم خواهد یافت. این وضعیت از بعد از روز سه شنبه تا صبح چهارشنبه با شدت بیشتر و به شکل طوفان گرد وخاک خواهد بود.

همچنین فردا در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور در شرق خراسان جنوبی، نوار شرقی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان نیز وزش باد شدید پیش بینی می شود که می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک در این مناطق شود.  شایان ذکر است از اواخر روز دوشنبه شکل گیری توده گرد و خاک در شمال عراق و انتقال آن در روز سه شنبه به بخش‌‎هایی از غرب وشمال کشور دور از انتظار نیست.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید