Iranian Agriculture News Agency

پنج درمانگاه زائران ایرانی درمکه مکرمه هرکدام روزانه بین200 تا400 مراجعه دارند و سرماخوردگی و گرمازدگی اصلی ترین عامل مراجعات به پزشکان است.

سرماخوردگی و گرمازدگی بیماری‌های شایع حجاج

به گزارش ایانا به نفل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مرکز پزشکی حج و زیارت با هدف ارائه خدمات بهتر به زائران بیت الله الحرام 80 مطب درهتلها،  5 درمانگاه  در مجموعه ها و یک بیمارستان در شهر مکه  فعال کرده است.
میزان مراجعات به درمانگاهها روزانه بین 200 تا 400 مورد ویزیت متغیراست و علت اکثرمراجعات  سرماخوردگی و گرما زدگی است. 
بنابراین گزارش، در این مراکز بعد از ویزیت و معاینه مراجعه کنندگان ، علاوه بر تامین داروهای مورد نیاز، برخی خدمات جنبی مانند تزریقات ارائه می شود و در صورت نیاز با هماهنگی واحد امداد، بیماران برای  بررسی بیشتر به بیمارستان مرکز پزشکی ایران در مکه معرفی می شوند.
درهریک از این پنج درمانگاه حدود بیست نفر کادر درمانی شامل پزشک ، پرستار و تکنسین های دارویی و امداد مستقرند و به صورت 24 ساعته به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند. 
این مراکزهمچنین به دستگاه های الکترو شوک ، مانیتورینگ قلبی، دستگاه اکسیژن ساز و داروهای موارد اورژانس مجهزاند ودر آن خدمات جانبی مانند تزریقات ، پانسمان ، سرم تراپی و اقدامات اولیه بر روی بیمار انجام می شود.
گفتنی است در موسم حج،  بیمارستان مکه با تیم پزشکی و بخش های مختلف تخصصی و اتاق عمل دایر است وعلاوه برپنج درمانگاه فعال شبانه روزی در5 هتل پر تجمع زائران ایرانی در 80 هتل نیز پزشک عمومی مستقر است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید