Iranian Agriculture News Agency

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران در شمال تهران و تعدادی از استان‌های دیگر خبر داد.

احتمال رگبار پراکنده در شمال تهران

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز در سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، در استان‌های سمنان و شمال تهران بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در استان‌های ساحلی خزر با کاهش نسبی دما همراه خواهد بود. همچنین در این روز دریای خزر مواج پیش بینی می‌شود. فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه) این شرایط برای سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی با شدت کمتر وجود خواهد داشت.

براساس این گزارش، طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس افزایش ابر، رعد و برق، وزش باد و احتمال بارش پراکنده وجود دارد . طی سه روز آینده وزش باد در مناطق شرق و جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد. این شرایط در منطقه زابل شدت بیشتری خواهد داشت و سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

این گزارش های می افزاید: آسمان تهران فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین دمای تهران طی این دو روز ۳۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد و ۳۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید