Iranian Agriculture News Agency

داوطلبان می‌توانند بعد از ظهر امروز با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتخاب رشته کنند.

داوطلبان کنکور از امروز انتخاب رشته کنند

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، دواطلبان کنکوری سراسری سال ۹۷ می‌توانند از امروز یکشنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتخاب رشته کنند. ضمن اینکه آن دسته از داوطلبانی که در آزمون حضور نداشتند و می‌خواهند از طریق رشته‌های بدون آزمون و یا با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنند امروز می‌توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

ناگفته نماند که دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷ هم در باجه‌های روزنامهفروشی‌ها و هم بر روی سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در روزهای ۱۵ تا ۲۰ مردادماه ۹۷ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند حداقل ۱۵۰ کدرشته محل را از میان کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از گروه یا گروه‌های آزمایشی مجاز انتخاب کنند.

از تعداد یک میلیون و ۱۲ هزار و ۳۲۷ داوطلب ثبت‌نام کننده در کنکور ۹۷ تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و از تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۹۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و تنها ۱۵۰ نفر مجاز به انتخاب رشته نیستند. در واقع ۹۹.۹۸ درصد از حاضرین جلسه آزمون، مجاز به انتخاب رشته هستند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید