Iranian Agriculture News Agency

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) خبر داد و هدف آن را افزایش امنیت شغلی کارگران عنوان کرد و گفت : این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید.

جبران خسارت‌ کارگاه‌های کم‌کار  بابودجه‌ی تحریم
به گزارش ایانا به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی علی ربیعی دیروز با اعلام این خبر در کمیته راهبری برنامه مشترک وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ادامه داد: فعالیتی را آغاز  کرده ایم که براساس آن  هر ایرانی یک کد اشتغال داشته باشد بدین ترتیب که سامانه بانک اشتغال ایرانیان را برای این طرح ایجاد کردیم. این امرکمک می‌کند که درشرایط خاص  مقررات درستی تعیین شود . 
او با بیان اینکه وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته است، گفت: این سیاست به معنای پرداخت بیمه بیکاری در داخل کارگاه است و در دوران تحریم‌ها هدف اقتصاد هدف گذاری شده است.
 ربیعی  بیان کرد : امروز افرادی را با فکرهای خلاق در بحث اشتغال داریم که از آنها برای بهبود شرایط استفاده می کنیم. هماهنگی بین دستگاهی ایجاد شده است و بیش از 8هزار میلیارد تومان طرح به بانک ها رفته است.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قراردادهای کاری و رسیدگی به افراد دهک های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می کند. در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آنها ثبت و بررسی خواهد شد. شناسایی بنگاه های مشکل دار از دیگر امکانات این سامانه است.
ربیعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  برای آینده 6 برنامه اشتغال دارد، یادآور شد: بیش از 60 هزار میلیارد تومان بودجه در تبصره 18بودجه برای اشتغال اختصاص یافته چرا که ممکن است در شرایط تحریم برخی بنگاه‌ها میزان اشتغالشان کاهش یابد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از فعالیت های مشترک، ایجاد کد شغل برای همه ایرانیان است که حدود بیش از 13 میلیون کد شغل در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و همچنین تعداد کارمندان و بازنشستگان کشور به این کد شغل اضافه خواهند شد.
ربیعی با تاکید بر اینکه هر ایرانی که وارد بازار کار شود کد شغل خواهد گرفت، افزود: دومین کار مشترک، شناسه رفاهی ایرانیان که از دهک های پایین شروع و به دهک های بالا رسیده ایم. در حقیقت این واحد خدمات رفاهی با اتکا به پایگاه اطلاعاتی رفاهی ایرانیان تشکیل شده است و در بسیاری از موارد مانند آمار بازماندگی از تحصیل از این پایگاه استفاده خواهیم کرد. سومین کار مشترک، در حوزه سلامت بوده است. با کارهای صورت گرفته پیش بینی می شود در مرحله اول 10 درصد کاهش هزینه های درمانی صورت بگیرد.
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید