Iranian Agriculture News Agency

انجمن متخصصین پوست از دولت درخواست کرد:

انجام لیزر، تزریق بوتاکس و ژل فقط باید توسط متخصص انجام شود

عضو انجمن متخصصین پوست کشور با اشاره به برخی اقدامات غیرمجاز زیبایی پوست در آرایشگاه‌ها و عوارض جبران‌ناپذیر آن بر متقاضیان، بر لزوم نظارت دقیق بر این فعالیت آرایشگاه‌ها تاکید کرد.

توقف کار آرایشگاه‌هایی که خدمات زیبایی پوست ارایه می‌دهند

به گزارش ایانا به نقل از روابط‌عمومی انجمن متخصصین پوست و موی کشور،  مجتبی قمری با اشاره به اینکه انجام عملیات زیبایی بصورت علمی وتخصصی خوب است ولی نه به هر قیمت، گفت: گزارشات بسیار زیادی مبنی بر تخلفات در آرایشگاه‌ها به انجمن رسیده است که فعالیت‌های زیبایی مانند لیزر، تزریق ژل و بوتاکس، سولاریوم و ... در اینگونه مراکز غیر قانونی صورت می‌پذیرد. انجام مداخلات تخصصی و پزشکی عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد که گاهی اوقات منجر به ضایعات غیر قابل جبران و مرگ نیز می‌شود.

به گفته او، گزارشی مبنی بر اقدام به جراحی توسط تکنسین‌های غیر حرفه‌ای داشتیم که منجر به مرگ شده و همچنین زیبایی را به نحوی برای همیشه از افراد گرفته است که دیگر حتی با پول قابل بازگشت نیست. 

قمری گفت: متخصصین پوست کشور آموزش دیده‌اند که اگر عارضه‌ای رخ داد چگونه با موضوع برخورد کنند و مسئولیت عملکرد خود را به عهده می‌گیرند و قانون نیز از آنها حمایت می‌کند؛ همانند فردی که گواهینامه رانندگی دارد. اگر چه در بعضی مراکز غیر قانونی گاهی تعداد مراجعه کنندگان به دلایل مختلف زیاد است، اما آنها آموزش تخصصی برای انجام فعالیت‌های زیبایی را ندیده‌اند و مهارت خود را بر اثر آزمون و خطا روی مردم به دست آورده‌اند. 

وی تصریح کرد: ما از وزارت بهداشت خواستیم که برای جلوگیری از عوارض جبران ناپذیری که در این مراکز غیر قانونی برای افراد به وجود می‌آید، اقدام به شفاف سازی به منظور آگاهی مردم کند. همچنین دستگاه‌های نظارتی، قوه قضاییه و ارگان‌هایی که برای سلامتی مردم فعالیت دارند نیز باید وارد عمل شوند. اما مسئله مهم این است که نیروهای نظارتی کافی بر این مراکز در کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه انجمن متخصصین پوست ایران مکاتبات زیادی با صنف آرایشگران انجام داده است، افزود: جالب اینجاست که بسیاری از این مراکز حتی جواز آرایشگری هم ندارند و کاملا غیر قانونی و زیرزمینی فعالیت دارند. وقتی تخلفات افزایش یابد این مراکز اقدام به خرید دستگاه‌های پر قدرت لیزر و تجهیزات بی‌کیفیت و اقداماتی چون تزریق ژل وبوتاکس می‌کنند. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید