Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون بهداشت خبر داد:

به گفته عضو کمیسیون بهداشت مجلس ایجاد صندوق های شغلی و اختصاص سهم سه درصدی اشتغال برای جامعه معلولان در دستگاه‌های اجرایی در مفاد قانون حمایت از افراد دارای معلولیت از دیگر مفاد قانون جامع حمایت از معلولان قانون است.

ایجاد صندوق‌های شغلی برای حمایت از معلولان

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی، محمدحسین قربانی روز سه شنبه در آیین تجلیل از مسئولان و دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت گفت: پس از برگزاری 40 جلسه مشترک با مسئولان ذیربط و با استناد به قوانین موجود و به ویژه کمک و همراهی نهادهای مردمی توانستیم پیگیر حقوق معلولان جامعه امروز باشیم.
وی افزود: در این راستا نشست های مشترکی با معلولان، نهادهای مردمی، NGOها و همچنین کارشناسان بهزیستی در راستای تدوین قانون جامع حمایت از معلولان انجام شد.
قربانی با اشاره به بخش هایی از قانون «حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در مجلس شورای اسلامی» اظهار داشت: حقوق معلولان شامل مواردی همچون پرداختن حداقل حقوق پایه کشور یا جامعه کارگری به معلولان، اختصاص حق پرستاری معلولان شدید، اشتغال و پرداخت حق بیمه کارفرمایان است که در این راستا دولت از 30 تا 50 درصد بکارگیری حقوق معلولان را به کسانی که برای آنان در جامعه اشتغال ایجاد کنند، پرداخت می کند.
او گفت: مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون مشترک متعهد است و وظیفه خود می داند تا به طور کامل از اجرای این قانون در سطح جامعه حمایت کند.
 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید