Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

تدابیر ویژه‌ای برای مقابله با تحریم‌ها در قوا پیش‌بینی شده است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای حفظ منابع ارزی در کشور از اختصاص ارز مسافرتی به شهروندان انتقاد کرد.

منابع ارزی نباید خرج سفر آنتالیا و پاتایا شود

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از پایگاه خبری سازمان بازرسی کل کشور، قاضی سراج در جلسه شورای قضایی استان البرز  با انتقاد از شرایط ارزی و نوسانات دلار و سکه در ایران با اشاره به درمان این بیماری با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی گفت: در شرایطی که کشور در تحریم قرار دارد و ارز دولتی باید به کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تخصیص یابد چه ضرورتی دارد که میلیاردها یورو ارز دولتی برای سفرهای تفریحی از قبیل آنتالیا، پاتایا و ... اختصاص یابد؟

به گفته او، این رویه بر خلاف اقتصاد مقاومتی و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از سفرهای خارجی غیر ضرور است و این مقدار ارز دولتی اگر به بخش تولید اختصاص یابد به رونق و شکوفایی تولید داخلی کمک مؤثری می‌کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فضای ملتهب چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه خاطرنشان کرد: همانطور که ریاست قوه قضائیه تاکید فرمودند سازمان به این حوزه ها ورود کرده و گزارش خود را به زودی برای مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌کند تا با دستور قاطع ریاست  قوه قضائیه با متخلفان و سودجویان و فرصت طلبان در این حوزه ها بدون اغماض برخورد شود.

قاضی سراج با اشاره به بازدید اخیر خود از ایران خودرو اظهار داشت: با هماهنگی هایی که با خودروسازان صورت گرفت، آرامش خوبی بر روند ثبت نامها حاکم شده است و التهاب بازار خودرو فروکش کرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود : متاسفانه هر چیزی که اعلام می شود قیمتش رو به افزایش است، برخی مردم برای خرید آن کالا اقدام می کنند که ما از مردم نیز درخواست داریم که با بی اعتنایی و عدم خرید کالاهایی که به صورت یک شبه و غیر منطقی گران می شوند فرصت سودجویی به دلالان و فرصت طلبان را ندهند. همچنین با توجه به شرایط تحریم کشور واقعاً اقلامی که نیاز نداریم، نخریم و یا حتی المقدور وقتی کالایی در داخل با کیفیت مناسب تولید می شود از خرید مشابه خارجی آن پرهیز کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی توسط سران سه قوه گفت: تمام مسئولین کشور آماده مقابله با تحریمها هستند و تصمیمات و تدابیر لازم را درنظر گرفته اند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید