Iranian Agriculture News Agency

باتوجه به ظرفیت‌های موجود سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در نظر دارد تا ساعت کاری باغ موزه‌ها را در ایام تابستان افزایش دهد و خانه موزه‌ها نیز که پیش از این در روزهای تعطیل فعالیتی نداشتند، در روزهای تعطیل پذیرای شهروندان باشند.

برنامه‌ریزی شهرداری برای احیای زندگی شبانه تهران

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از شهرداری تهران، سعید اوحدی با بیان این مطلب به ویژه برنامه‌های فرهنگی شهرداری تهران در روزهای تابستان اشاره کرد و گفت: مذاکراتی با لوریس چکناواریان، یکی از مطرح ترین آهنگسازان کشور انجام شده است تا از ظرفیت موجود با تمام محدودیت‌ها برای اجرای چند قطعه استفاده کنیم. بر این اساس، با مذاکراتی که با آقای چکناواریان داشتیم قرار شد تا ایشان دو سمفونی عاشورا و مقاومت را برای اجرا در پردیس تئاتر خاوران آماده کنند.

به گفته او، همزمان با تعطیلی مدارس، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ستاد ویژه برنامه‌های تابستان را برپا کرد و در نهایت تصمیم بر آن شد تا با اجرای هزار و ۴۳۰ برنامه فراگیر و محله‌ای، فضایی شاد برای شهروندان فراهم شود.

او سه موضوع جلب مشارکت‌های مردمی، توجه ویژه به جوانان، ایجاد نشاط و ارائه آموزش را از مهمترین رویکردهای برنامه‌های تابستانی امسال معرفی و عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که همواره در تهران مطرح است، بحث حیات شبانه و استفاده از ظرفیت‌های شهر در ساعات پایانی شب است. این موضوع به تازگی به طور ویژه مورد توجه سازمان قرار گرفته است و در آینده‌ای نزدیک برنامه‌های متناسب با احیای زندگی شبانه در پایتخت تدوین می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید