Iranian Agriculture News Agency

معاون حفاظت سازمان آتش‌نشانی شهرداری:

به گفته معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران 6 سیسنما در تهران، ناامین هستند و تایید سازمان آتش نشانی برای ایمنی را دریافت نکرده اند

در این 6 سینمای نا ایمن و پرخطر فیلم نبینید!

به گزارش خبرگزاری ایانا، محمود قدیری با اشاره به اینکه این 6 سینمای قدیمی که تائیدیه سازمان آتش‌نشانی را نگرفته‌اند، سینماهای تماشا، شاهد، سروش، ایران، پایتخت و صحرا هستند گفت:  برخی از آن‌ها سابقه پلمب نیز دارند و موارد ناایمنی آن‌ها اغلب به دلیل فرسودگی، فاقد سیستم اطفاء حریق، حوزه‌بندی حریق و ... است و در فهرست بناهای پرخطر به معاون دادستان تهران ارائه‌ شده‌اند.

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در مورد وضعیت فعلی این سینماها، گفت: سینما تماشا، ایران و صحرا اقدامات لازم برای تأمین ایمنی را آغاز کرده‌اند اما در مورد سایر سینماها اقدام خاصی انجام‌ نشده است.

او در مورد ایمنی سینماهای تازه‌ساخت در شهر تهران، اظهار کرد: کمیسیون ماده 5 با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در آن نمایندگانی از فرمانداری، اداره اماکن، وزارت مسکن و شهرسازی، نماینده اتحادیه سینماداران، نماینده وزارت ارشاد، شهرداری تهران و سازمان آتش‌نشانی حضور دارند و در آن تمام سینماها قبل از بهره‌برداری از ابعاد مختلف بررسی و در حوزه ایمنی به سازمان آتش‌نشانی ارجاع می‌شوند.

به گفته قدیری در تقسیم‌بندی سازمان آتش‌نشانی این سینماها به دلیل اینکه مراجعه‌کنندگان تدریجی وارد سالن شده، اما در هنگام حادثه، جمعیت یکباره از آن خارج شده و فضاهای آن تاریک، ناآشنا و دارای شیب است، جز اماکن پرخطر محسوب می‌شوند. 

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: سینماهای قدیمی به دلیل چوبی بودن پایه‌های صندلی‌ها، وجود فوم در تشک صندلی‌ها، نوع کفپوش و بناهای فرسوده ناایمن هستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید