Iranian Agriculture News Agency

معاون آموزشی وزارت بهداشت:

معاون آموزشی وزارت بهداشت ایران در دیدار با وزیر آموزش قول مساعد داد که ایران همه‌ی توان علمی و پزشکی خود را برای توسعه در سوریه بکار می برد.

ایران برای توسعه مراکز درمانی در سوریه بسیج می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت امروز  در دیدار با عاطف النداف، وزیر آموزش عالی سوریه، به ارتباطات وسیع ایران و سوریه در حوزه های مختلف اشاره کرد و با بیان اینکه حدود 1000 بیمارستان و 7 هزار مرکز تحقیقات در حوزه علوم پزشکی کشور وجود دارد گفت: این آمادگی وجود دارد در زمینه‌هایی که کشور سوریه نیاز دارد به پیشرفت این کشور در حوزه علوم پزشکی کمک کنیم.

او به لطماتی که دانشگاههای سوریه در طی دوران مقاومت این کشور دیده اند اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم تا تجربیات و دانش لازم را جهت احیای دانشگاههای سوریه در اختیار این کشور بگذاریم.

به گفته لاریجانی، در حال حاضر نیز تعدادی دانشجو از کشور سوریه در مقاطع مختلف در ایران تحصیل می کنند و شبکه بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران شبکه ای شناخته شده در سطح جهان است که کشور سوریه می تواند از تجارب ما در این زمینه بهره برداری نماید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تجارب کشور ایران در توسعه علوم نوین سخن گفت و اظهار داشت: برخی خدمات مانند پیوند اعضا و سلول درمانی می تواند بسترهای ارتقای کشور سوریه در علوم پزشکی را فراهم کند و باتوجه به اینکه این دانش در ایران وجود دارد آمادگی داریم تا با تبادل استاد و دانشجو در این زمینه ها به این کشور کمک کنیم.زیرساخت های لازم برای برگزاری دوره های مجازی مشترک بین دو کشور نیز وجود دارد که می توان از این بستر برای ارائه آموزش های لازم کشور سوریه به صورت دوره های کوتاه مدت یا بلندمدت استفاده کرد.

در ادامه عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه به روابط راهبردی ایران و سوریه اشاره کرد و گفت: دو کشور قرابت بسیار زیادی باهم دارند و جوانان ایرانی در مقاومت سوریه نقش چشمگیری داشته اند.

او از آموزش پزشکی سوریه سخن گفت و اظهار داشت: عاطف النداف با بیان اینکه در دوره جنگ با کمبود استاد و پزشک در سوریه مواجه شده ایم گفت: جوانانی از کشور سوریه برای تحصیل به سایر کشورها رفته اند و نتوانسته اند برگردند. به همین دلیل تمایل داریم جوانان سوری در کشورهای همسایه و دوستمان تحصیل کنند.

وزیر آموزش عالی روسیه، از سفر اخیر هیات وزارت بهداشت ایران و رایزنی ها در زمینه سلول های بنیادی سخن گفت و اظهار داشت: امیدوار هستیم بتوانیم با بورسیه کردن دانشجویان سوری برای تحصیل در ایران و برگزاری دوره های بلندمدت و کوتاه مدت مشترک نیازهای کشورمان در حوزه علوم پزشکی را برطرف کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید