Iranian Agriculture News Agency

معاون اجرایی وزارت بهداشت:

با تامین اعتبار و امکانات پزشکان ایرانی توان درمان و ترمیم سوختگی‌های آنها را دارند

به گفته معاون اجرایی درمان وزارت بهداشت با توجه به تامین اعتبار و امکانات در بیمارستان تخصصی ترمیمی خضرا فاطمه(س) دیگر نیازی به اعزام داشن آموزان شین‌آبادی به خارج از کشور نیست و اقدامات باقی‌مانده‌ی درمانی آنها در همین ایران انجام می‌شود.

دختران شین‌آبادی به خارج اعزام نمی‌شوند
  به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، طیب قدیمی در مورد وضعیت رسیدگی به دانش‌آموزان شین‌آبادی، اظهار داشت: در رابطه با این موضوع، روز سه‌شنبه یک کمیته علمی در بیمارستان حضرت فاطمه (س) با حضور مجرب ترین اساتید و جراحان درمان سوختگی و ترمیمی کشور تشکیل شد و تمام دختران شین‌آبادی مورد معاینه و ویزیت مجدد جراحی  قرار گرفتند. همچنین نظر اساتید ایرانی با نظرات اساتید خارجی که در هفتمین کنگره سوختگی به ایران آمده و این دختران را معاینه کرده بودند، مطابقت داشت و حتی می توان گفت، نظرات اساتید ایرانی بسیار جامع تر و کامل تر بود، چراکه تجربه بیشتری در مواجهه با بیماران سوختگی داشته اند. 
 
وی در ادامه افزود: در کمیته ای که به منظور بررسی وضعیت این بیماران تشکیل شد، ابعاد مختلف مداخلات جراحی و ترمیم سوختگی دانش آموزان شین آبادی مشخص شده که با تامین برخی امکانات در زمینه جراحی در بیمارستان حضرت فاطمه (س)، اقدامات درمانی و جراحی آنها ادامه خواهد یافت و می توان گفت دیگر نیازی به اعزام آنها به خارج از کشور نیست.
 
معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد روند درمانی این دانش آموزان تصریح کرد: تاکنون 139 جلسه فیزیوتراپی و کاردرمانی، 1330 ویزیت جراحی، 188 عمل جراحی، 438 جلسه تزریق تیشو (تزریق بافت) و 84 بار لیزر درمانی برای این دانش آموزان توسط بهترین اساتید متخصص و فوق تخصص رشته های جراحی ترمیمی، سوختگی، پلاستیک و جراحی دست انجام شده است که بعضی از این اساتید سابقه و تجربه بیش از 30 سال فعالیت در حوزه جراحی و درمان سوختگی دارند. با توجه به اینکه خود سوختگی عوارض طولانی جسمی و روانی برجای می گذارد، لذا با هماهنگی وزارت بهداشت، تیم پزشکی و حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سعی خواهد شد تا در صورت امکان، تسهیلات و امکانات بیشتری در اختیار دختران شین آباد قرار گیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید