Iranian Agriculture News Agency

همسر و فرزندان جانبازان و رزمندگان اجازه استفاده دارند

نمایندگان مجلس در جلسه کوتاه امروز خود ماده واحده طرحی را تصویب کردن که بر اساس آن سهمیه ورود به دانشگاه همسران و فرزندان جانبازان و رزمندگان افزایش خواهد یافت. البته اعلام شد که قانون جدید در مورد کنکور امسال جاری نخواهد بود.

مجلس سهمیه خانواده جانبازان و رزمندگان در دانشگاه‌ را افزایش داد

به گزارش ایانا  به نقل از خبرگزاری خانه ملت مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم را در دستور کار قرار دادند و ماده واحده این طرح را با ۱۱۹ رای موافق ۵۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر به تصویب رساندند  که بر اساس آن سهمیه  ورود با ۵ درصد سهیمه اختصاصی برای همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه  به ۳۰ درصد افزایش یابد.

 تبصره یک و دو این طرح در مورد جزییات این افزایش سهمیه  ورود به کنکور به دلیل مغایرت با برنامه ششم توسعه نیازمند دو سوم رای نمایندگان بود که  رای لازم را به دست نیاورد و بر این اساس تبصره‌ها برای بررسی بیشتر و همچنین رسیدگی به پیشنهادات مطروحه به کمیسیون مربوطه ( کمیسیون آموزش) ارجاع شد.

پیش از تصویب این طرح تعدادی از دانشجویان و داوطلبان کنکور با تجمع مقابل مقابل وزارت علوم به افزایش 5 درصدی سهمیه اعتراض کرده بودند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید