Iranian Agriculture News Agency

شهرداری تهران در عید فطر آماده باش است

همزمان با فرا رسیدن عید فطر، شهرداری تهران از پیش بینی تسهیلات لازم به منظور جا به جایی نمازگزاران از اقصی نقاط شهر به مقصد مصلی از سوی شهرداری تهران، خبر داد.

از حمل و نقل آسان تا برنامه‌های فرهنگی بوستان‎ها در عید فطر

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، مراسم نماز عید سعید فطر در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) در محدوده منطقه 7 برگزار می شود. به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم، شهرداری های هر 22 منطقه تهران مشارکت خواهند داشت و برای هر یک از مناطق، اقدامات و مأموریت هایی در نظر گرفته شده است.

خدمات‌رسانی متروی تهران و حومه به مناسبت عید فطر

سرویس دهی در خطوط یک، دو، سه، چهار و پنج متروی تهران و حومه در روز عید سعید فطر از ساعت پنج و 30 دقیقه صبح تا پایان مراسم به طور رایگان ارائه می‌شود و تعداد حرکت قطار‌ها در این روز نسبت به برنامه روزهای تعطیل افزایش پیدا خواهد کرد. سرویس دهی در خط 5 نیز از ساعت 5:30 دقیقه آغاز می شود.

تمهیدات ویژه تاکسیرانی برای نمازگزاران

سازمان تاکسیرانی نیز تمهیدات ویژه ای را برای جا به جایی و خدمات رسانی به نمازگزاران عید سعید فطر در مصلی تهران پیش بینی کرده است.

از ساعات ابتدایی روز عید، تعداد ۴۵۰ دستگاه تاکسی ون در مسیرهای پرتردد حضور یافته و آماده جابه جایی رایگان نمازگزاران به محل مصلی امام خمینی (ره) خواهند بود. سرویس رسانی از ساعت 5 صبح روز عید سعید فطر تا پایان زمان اقامه نماز استمرار می یابد.

محورهای خدمت رسانی سازمان تاکسیرانی به شرح ذیل است:

محور شماره 1 : در مسیر پارکینگ بنیاد مستضعفان واقع درابتدای خیابان آفریقا تا درب شمالی مصلی، بصورت رفت وبرگشت

محور شماره 2 : در مسیر پارک سوار بیهقی واقع در میدان آرژانتین تا درب شمالی مصلی، بصورت رفت وبرگشت

محور شماره 3 : در مسیر بزرگراه حکیم حدفاصل بزرگراه کردستان تا پل مدرس بصورت رفت وبرگشت

محور شماره 4: داخل پارکینگ مجتمع امام خمینی(ره)، ضلع شمال مصلی بصورت رفت و برگشت

محور شماره 5: در مسیر تقاطع حقانی و همت تا اتوبان رسالت بصورت رفت و برگشت

محور شماره 6 : در مسیر بزرگراه رسالت ابتدای پل سیدخندان از شرق به غرب تا روبروی خیابان قنبر زاده، بصورت رفت وبرگشت

محور شماره 7 : در مسیر تقاطع خیابان های سهروردی، شهید بهشتی تا درب اصلی مصلی بصورت رفت و برگشت

محورشماره 8 : در مسیر پارکینگ لجستیک ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در خیابان شهید نقدی تا درب اصلی مصلی، بصورت رفت و برگشت

محور شماره 9: در داخل مصلی حدفاصل ایستگاه مترو شهیدبهشتی تا محل اقامه نماز به صورت رفت و برگشت.

نمایندگان سازمان تاکسیرانی در ستاد نماز عید سعید فطر، سایت راهور مراسم و ستاد گمشدگان حضور خواهند داشت.

اتوبوسرانی هم برنامه های خود را اعلام کرد

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز در اطلاعیه‌ای نحوه خدمت رسانی اتوبوس‌ها در روز عید فطر را اعلام کرد. این شرکت با به کارگیری اتوبوس های مورد نیاز از ساعت 5:30 بامداد روز عید، اقدام به برقراری سرویس های ویژه ای از میادین اصلی و مبادی خطوط اتوبوسرانی به شرح زیر به سمت مصلی بزرگ امام خمینی (ره ) خواهد کرد:

سامانه یک : میدان رسالت – چهارراه تهرانپارس – میدان نبوت-پایانه شمشیری​

سامانه دو : میدان خراسان – پایانه خاوران – شهرک شهید بروجردی​

سامانه سه: حکیمیه – شهرک شهید محلاتی –تجریش-پایانه علم وصنعت​

سامانه چهار: میدان راه آهن – بازاردوم نازی آباد – ابوذر-میدان انقلاب اسلامی​

سامانه پنج : میدان آزادی – فلکه دوم صادقیه – شهرک شهید باقری – تهرانسر - یافت آباد- شهرک ولیعصر(عج)-شادآباد​

سامانه شش: میدان شهرری - فلکه سوم دولت آباد – 13آبان (رجایی) ​

 در پایان مراسم نماز عید سعید فطر نیز اتوبوس های شرکت واحد در اطراف مصلی مستقر و آماده ارائه خدمات برگشت به مبادی اولیه به کلیه نماز گزاران خواهند بود.

برنامه های فرهنگی شهرداری تهران در مصلی و بوستان ها

شهرداری تهران همچنین همزمان با فرارسیدن عید فطر 5 ایستگاه فرهنگی در مصلی تهران برپا و در بوستان هایی که ویژه برنامه های ماه رمضان را اجرا کرده اند، 22 جشن مغفرت برگزار خواهد  کرد. در مناطق 2، 3، 4، 6، 7 و 8 نیز همزمان با عید فطر 5 ایستگاه فرهنگی در درب شماره 18 (ضلع شمالی)، درب شماره 3 (ضلع جنوبی)، درب شماره 1 (ضلع جنوبی)، درب شماره 15 (ضلع شرقی) و درب شماره 16 (ضلع شرقی) مصلی تهران برپا خواهد شد.

نورافشانی 12 میدان شهر، برگزاری پنج نمایشگاه و چهار سایبان فرهنگی از مهم ترین برنامه های شهرداری تهران برای برگزاری نماز عید سعید فطر است. اکران تبلیغات نماز عید سعید فطر نیز از فردا شب به طور گسترده در سطح شهر آغاز می شود.

برگزاری دو نمایشگاه در ارتباط با شهدای مدافع حرم، یک نمایشگاه با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری به زبان های فارسی و انگلیسی، یک نمایشگاه از تصاویر امام راحل و یک نمایشگاه عکس از برگزاری نماز عید فطر در گستره ملی از دیگر برنامه‌های کمیته تبلیغات برگزاری نماز عید سعید فطر است. چهار سایبان فرهنگی و هشت نگارگذر هم میزبان نمازگزاران عید سعید فطر خواهند بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید