Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در دومین جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور:

رشد 80 درصدی امنیت غذایی در کشور مرهون تلاش‌ مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری است

وزیر جهاد کشاورزی، رشد بیش از 80 درصدی امنیت غذایی در داخل کشور را مرهون تلاش‌ و اراده مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد.

رشد 80 درصدی امنیت غذایی در کشور مرهون تلاش‌ مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری است

به گزارش خبرنگار ایانا، دومین جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور، صبح امروز با حضور سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و اعضای این کمیته برگزار شد.

در این جلسه، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره)، اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای یادآوری دستاوردها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی تشکیل کمیته روستایی و عشایری را در حوزه نمایندگی ولی فقیه را اقدام موثری دانست و افزود: بخش عظیمی از  اقتصاد کشاورزی در روستاها و جامعه عشایری رقم می خورد؛ در این سال‌ها شاهد پیشرفت‌های خیره کننده‌ در روستاها هستیم.

وی، رشد بیش از 80 درصدی امنیت غذایی در داخل کشور را مرهون تلاش‌ و اراده مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی پای کار است، خاطر نشان کرد: پیشرفت‌ها را باید به نمایش گذاشت تا برای جوانان تبیین شود که شرایط روستایی و عشایری در گذشته چه بوده و در حال حاضر چیست.

 استفاده از  ظرفیت های مردمی و فضای مجازی برای ارائه دستاوردهای انقلاب

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم با تشکر از اعضای کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور و تبریک ایام، اظهار کرد: همه ما با حضور در این جمع در حال عبادت هستیم و هدف ما ارائه خدمات بیشتر و نشان دادن این پیشرفت است.

ربانی، دو عامل مردمی بودن و توجه به کیفیت برنامه های این کمیته را ضروری دانسته و عنوان کرد: برای ارائه دستاوردهای انقلاب، باید از ظرفیت های مردمی و فضای مجازی استفاده شود.

وی در پایان بر ارائه چهره واقعی از خدمات ارائه شده تاکید کرده و گفت: جمهوری اسلامی در بسیاری از شئون زندگی برای ملت منشاء اثر بوده  و بابت این نعمت خدا را شاکریم.

در پایان این جلسه به جمع بندی فعالیت‌های اعضای کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور در دو سر فصل، فعالیت های "خدماتی و حمایتی" و "فرهنگی، اجتماعی و آموزشی" پرداخته شد.

گفتنی است، کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور با حضور سازمان تعاون روستایی، سازمان دامپزشکی، حفظ نباتات، وزارت آموزش پرورش، سازمان شیلات، سازمان صدا و سیما و... تشکیل شد و جمعی از اعضای این کمیته نیز به صورت وبیناری در این جلسه حضور داشتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید