Iranian Agriculture News Agency

"ربانی" در مراسم تشییع پیکر شهید "مرتضی کردی":

شهدا حق حیات به گردن ما دارند

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: شهدا حق حیات به گردن ما دارند، ما باید قدر جمهوری اسلامی و رهبری را بدانیم چرا که شهدا در این راه مجاهدت کرده‌اند و اگر فداکاری‌های آن‌ها نبود امروز ما نیز نبودیم و امنیت امروزمان را نداشتیم.

شهدا حق حیات به گردن ما دارند

به گزارش خبرنگار ایانا، مراسم تکریم و تشییع پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده سنگرساز بی سنگر «مرتضی کردی» صبح امروز و با حضور خانواده محترم شهید، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌ الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه و جمعی از معاونین و کارکنان این وزارتخانه برگزار شد.

حجت ‌الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بخصوص شهدای حادثه شاهچراغ و شهید تازه تفحص شده سنگرساز بی سنگر «مرتضی کردی» اظهار کرد: با آمدن پیکر مطهر این شهید روح تازه‌ای دمیده می‌شود و انرژی مضاعفی به ما خواهد رسید.

وی خطاب به مادر شهید «مرتضی کردی»، گفت: شهدا همه چیزشان را به خدا داده‌اند و خدا نیز همه چیزش را به شهدا می‌دهد؛ شهدا زنده هستند و نزد پروردگار مقام و جایگاه بالایی دارند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه باید به شهدا متوسل بشویم و از آن‌ها کمک بگیریم، خاطرنشان کرد: شهدا فداکاری کردند و راه را به ما نشان دادند.

وی همچنین شناخت بیشتر شهدا از طریق مطالعه زندگینامه آن‌ها، تبیین مقام والای شهادت و عمل به وظایفمان نسبت به راه شهدا را سه وظیفه ضروری در این برهه از زمان دانست.

سید حسن ربانی در پایان با بیان اینکه شهدا حق حیات به گردن ما دارند، تصریح کرد: ما باید قدر جمهوری اسلامی و رهبری را بدانیم چرا که شهدا در این راه مجاهدت کرده‌اند و اگر فداکاری‌های آن‌ها نبود امروز ما نیز نبودیم و امنیت امروزمان را نداشتیم.

گفتنی است؛ پیکر شهید «مرتضی کردی» به تازگی پس از گذشت ۳۴ سال از شهادتش با آزمایش (DNA) دی‌ان‌ای شناسایی شده‌ است.

همچنین شهید «مرتضی کردی» از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت و دوازدهم مرداد ۱۳۶۷، با سمت جهادگر در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید