Iranian Agriculture News Agency

رضایی تصریح کرد:

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: در حال حاضر در جنگ پیشرفت قرار داریم، دشمنان ما با کمک نفوذی‌های خود و ساختن ذهنیت وحافظه تاریخی گمراه کننده درجامعه ایجاد تردید در مسیر امام و انقلاب می کنند؛ آن‌ها تلاش کردند که دراین سی سال اخیر و درجنگ پیشرفت علیه ملت ایران با فضاسازی و حاشیه‌سازی کشور را از رسیدگی مسائل اصلی باز دارند.

جنگ ما امروز درمیدان پیشرفت است؛ از حواشی بپرهیزیم

به گزارش خبرنگار ایانا، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، اظهار کرد: جهاد سازندگی یک پدیده نوظهور در تاریخ ایران اسلامی و فرزند یک انقلاب عظیم است؛ به همین دلیل بعد از انقلاب هم تا زمانی که درقید حیات بود این مسیر را ادامه داد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: جوانان ما در جهاد سازندگی با پیروزی انقلاب، داوطلبانه در جستجوی جاهایی که انقلاب باید به آن سرایت می کرد وخلا هایی وجود داشت حرکت کردند و در گام نخست وارد روستاهای محروم ایران شدند؛ چرا که مردم در روستاها وعشایر محروم بودند و نه تنها جاده نداشتند بلکه دام و کشاورزی آن‌ها در حال از بین رفتن بود اما جهاد سازندگی برخلاف رژیم سابق که در پی کوچاندن روستایان بود، آن‌ها را از محرومیت نجات داد.

وی در ادامه با اشاره به ورود جهاد سازندگی به مسئله امنیت، خاطرنشان کرد: زمانی که نیروهای ضد انقلاب با فرماندهی خارج از مزر‌ها به دنبال تجزیه ایران بودند؛ جهاد سازندگی برای حفظ تمامیت ارضی و جلوگیری از تجزیه ایران، به کمک ارتش وسپاه آمده کارهای مهندسی می‌کردند؛ جاده می‌ساختند و برای رزمندگان پایگاه درست می‌کردند.

رضایی افزود: جهاد همواره همراه ارتش، سپاه و بسیج بوده و آرامش خودش را در آرامش مردم، حفظ استقلال، هویت و آبادانی ایران می‌دیده و خودش را فدای ایران کرده بود.

وی منحل کردن جهاد سازندگی را آغاز یک معماری غلط در کشور دانست و گفت: جهاد سازندگی مسیری بود که باید ادامه پیدا می‌کرد چرا که وقتی نهادهای جهادی منحل شوند فرهنگ و هویت از بین می رود و جامعه از وحدت می‌افتد و انسجام اجتماعی از بین می‌رود؛ در چنین شرایطی که جامعه دچار تردید می‌شود، دشمنان خارجی و نفوذی‌های داخلی با دوگانه سازی و جنگ‌های زرگری فرصت را از ما می‌گیرند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در حال حاضر در جنگ پیشرفت قرار داریم، عنوان کرد: دشمنان ما با کمک نفوذی‌های خود و ساختن ذهنیت وحافظه تاریخی گمراه کننده درجامعه ایجاد تردید در مسیر امام و انقلاب می کنند؛ آن‌ها تلاش کردند که دراین سی سال اخیر و درجنگ پیشرفت علیه ملت ایران با فضاسازی و حاشیه‌سازی کشور را از رسیدگی مسائل اصلی باز دارند.

وی یکی از اهداف ایجاد نا آرامی در کشور را ایجاد یک جبهه کاذب برای به حاشیه بردن توانایی های کشور از مبارزه اصلی و فراری دادن سرمایه داخلی به خارج و و عدم جذب سرمایه‌گذاری خارجی دانست.

رضایی ارتباطات ایران در سطح منطقه و آسیا در جهت استفاده از ظرفیت‌های موجود و مشاهده استقبال جوانان از راهپیمایی پرشور اربعین و سرود سلام فرمانده و تحرکاتی از این قبیل را نشانه بازگشت جوانان به تفکر جهادی دهه 60 و عامل ترس دشمنان عنوان کرد.

وی ادامه داد: راه حل مشکلات موجود در فرهنگ، فناوری و علم بستگی به این دارد که مسیر جهادی را در میدان اصلی که همانا پیشرفت است در پیش بگیریم و در حقیقت بهترین مسیر همان مسیر امتحان داده‌ی جهاد سازندگی و بازگشت به اصول و مبانی انقلاب است.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در پایان وزیر جهاد کشاورزی را محصول نهاد انقلابی جهاد سازندگی معرفی کرد و گفت: توصیه می‌کنم وزارت جهاد کشاورزی با همراهی جهادگران یک قرارگاه ویژه در راستای آبادانی کشور و اهتزاز پرچم‌های جهاد پیشرفت در برابر دشمنان داخلی و خارجی تشکیل دهد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید