Iranian Agriculture News Agency

عبدی؛

تشریح عملکرد برنامه‌های دفتر امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس

نقش عملکرد جهاد در دوران دفاع مقدس بر ۱۰بوم نقاشی به صورت زنده

مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی به تشریح عملکرد برنامه های دفتر امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس پرداخت.

تشریح عملکرد برنامه‌های دفتر امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس

محمدرضا قائد عبدی بوشهری مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس سال جاری این وزارتخانه، گفت: برنامه های هفته دفاع مقدس وزارت جهاد کشاورزی پس از دیدار مقام معظم رهبری با پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت فردا چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه آغاز می شود.

وی ادامه داد: در این تجدید میثاق ۲۰ نفر از خانواده معزز ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی حضور دارند که ۱۵ نفر از آنان پیشکسوتان فرماندهی مهندسی جنگ جهاد هستند؛ همچنین در این دیدار یک نفر جانباز، یک نفر مدافع حرم و همسر و یا مادر شهید سه خانواده شهدای جهادگر نیز حضور خواهند داشت.

به گفته عبدی، تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون «پیشکسوت دفاع مقدس» و مقاومت و معرفی الگوهای جهاد ایثار و مقاومت توسط دستگاه‌های استانی هر استان انجام می شود.

مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی همچنین از برپایی نمایشگاه ویژه دفاع مقدس در ستاد وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: دیدار مقام معظم رهبری با پیشکسوتان دفاع مقدس به صورت زنده در این مکان نمایش داده میشود.

وی گفت: در راستای جهاد تبیین با سازمان زیباسازی شهری شهرداری 4 استان به صورت پایلوت مذاکراتی انجام شد تا از دستاوردها و نقش‌آفرینی‌های جهادگران دفاع مقدس با پوسترها و تصاویر در این استان ها رونمایی شود؛ تا در راستای جهاد تبیین بتوانیم نقش جهاد را به عنوان رکن سوم جنگ به نمایش بگذاریم.

وی درباره اقدامات انجام شده در سطح شهر تهران نیز گفت: نمایشگاه نقش زنان دردفاع مقدس در دو ایستگاه مترو تهران(میدان ولیعصر و تئاتر شهر) و تصاویر عملکرد دفاع مقدس رونمایی می شود و در معرض دید عموم قرار می گیرد؛ در سطح شهر نیز در پل های عابر پیاده و مناطق ۲۲ گانه تهران تصاویری طراحی و چاپ شده که بتوانیم بخشی از نقش آفرینی ها و عملکرد دفاع مقدس را به نمایش بگذاریم.

وی یادآور شد: براساس شاخص و دستورالعمل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بخش‌های مختلفی در این دوره درباره نقش زنان، دانشجویان و.... در دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

عبدی  از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده را دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: روزی در تقویم برای پیشکوتان ایثارگر نامگذاری نشده و به پیشنهاد واحد ایثارگران دستگاههای اجرایی بنا است تا روز «پیشکسوتان دفاع مقدس» که از مطالبات واحدهای ایثارگران دستگاههای اجرایی بوده در تقویم نامگذاری شود.

وی با تاکید بر برگزاری متفاوت رویداد دفاع مقدس در سال جاری، یادآور شد: به دنبال انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان هستیم که یکی از راه‌های این انتقال، هنر است و باید بتوانیم به نسل آینده این مهم را منتقل کنید؛ بنابراین 10 نقاشی هایی بر روی بوم به صورت زنده عملکرد جهاد در دوران دفاع مقدس را ترسیم خواهد کرد.

به گفته وی،  از دیوارنگاره «سردار جهادگر شهید، شهید شاخص کشور، فرمانده پشتیبانی مهندسی رزمی جنگ جهاد استان سمنان» در حوالی میدان فردوسی تهران نیز در هفته دفاع مقدس رونمایی میشود.

عبدی همچنین از دیگر برنامه ها را دیدار با خانواده شهدای جهادگر، خانواده رزمندگان متوفی جهادگر و جانبازان دفاع مقدس در آسایشگاه عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی شده تا بازدیدی برای خانواده ایثارگران از باغ موزه دفاع مقدس داشته باشیم.

وی با بیان اینکه غبارروبی و ادای احترام به مقام شاخص شهدا در بهشت زهرا را نیز در دستور کار قرار دادیم، یادآور شد: طراحی و چاپ پوستر با شعار های روزانه به فراخور روز در فضای مجازی، اتوماسیون اداری و به صورت فیزیکی نیز برنامه ریزی شده است.

به گفته عبدی، در هفته دفاع مقدس تجلیل از تعدادی پیشکسوت دفاع مقدس در ستاد وزارتخانه و استانها را در دستور کار داریم.

وی افزود: در استان مرکزی ۴۰ تا ۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و راهسازی که در جنگ نقش آفرینی کردند رژه خواهند داشت.

عبدی با بیان اینکه  طرح یادواره 10هزار و 400 شهید استان مازندران را نیز در دستور کار داریم، گفت: فاز اول از پروژه عظیم ساخت نمادین ستاد پشتیبانی جنگ و جهاد استان سمنان در مکان پارک موزه دفاع مقدس نیز رونمایی می‌شود.

مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: سفرهای استانی به استان سمنان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و مازندران را برنامه ریزی کرده ایم تا در دیدار با مقامات استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را داشته باشیم.

وی از برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: سعی شده در کنار نمایشگاه هفته دفاع مقدس موکب عزاداری را نیز برقرار کنیم؛ همچنین تولید و توزیع محصولات فرهنگی  و انتشار ویژه‌نامه این هفته نیز از دیگر فعالیت‌های برنامه‎ریزی شده است.

عبدی در پایان گفت: رایزنی هایی برای تصویر پردازی بر روی برج آزادی نیز انجام شده تا در حوزه وزارت جهاد کشاورزی بتوانیم بخشی از رسالت و ماموریت های جهاد در دوران دفاع مقدس را به عموم مردم منتقل کنیم که انشالله فرهنگ و روحیه جهادی تقویت شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید